زیبایی، ظرافت و نظم معماران ایرانی در شکل‌گیری شماری از باشکوه‌ترین آثار باستانی ایران زمین، نقشی چشمگیر و قابل توجه داشته است. زیبایی که نه تنها اطراف شما را احاطه کرده، بلکه نگاه بازدیدکننده را نیز به دنبال خود به می‌کشد، جایی که سقف همچون تابلوی نقاشی پرنقش و نگار به جلوه‌گری مشغول است.

15 فوریه

غار یخ مراد

Written by

از جاذبه های گردشگری ایران,غارهای زیبا و عجیبیه که در مناطق مختلف کشورمون دیده میشه. غار یخ مراد یکی از زیباترین و نادرترین غارهای کشور به حساب میاد و جالبه که کارشناس ها معتقدند، یاین غار در گذشته زیر آب بوده.

 یکی از بهترین راه های درمان بسیاری از بیماری ها همچون روماتیسم... استفاده از چشمه های ابگرم میباشد. چشمه آبگرم شاهان گرماب در حدود صد و سی کیلومتری جنوب شرقی مشهد، در حوالی دهستان سفید سنگ بخش قلندر آباد فریمان و پنجاه کیلومتری شهر فریمان، در نقطه ای کوهستانی واقع است و دارای چشمه های آب معدنی با ۴۵ درجه سانتی گراد حرارت می باشد. بنای استخر و دوازده شاه نشین و رختکن آن، به شاه سلیمان صفوی منسوب است.

در دل طبیعت ایران پدیده ناشناخته ای وجود دارد که به دلیل نبود جاده دسترسی مناسب ، امکانات رفاهی و بهداشتی متناسب با حضور گردشگران داخلی و خارجی و عدم تبلیغات و معرفی آن از دلایل ناشناخته ماندن ای اثر طبیعی است.چمن متحرک یا چملی گول یکی از بی نظیرترین پدیده های ایران و حتی جهان است که در دل طبیعت تکاب جا خوش کرده و هنوز رازی سر به مهر به شمار می رود. ظفرمد به زیبایی های این پدیده همیشه سرسبز و عجیب غریب میپردازد.

صفحه1 از18

عضو خبرنامه شوید

برای دریافت اخبار ما،ایمیلتان را وارد کنید

نگران نباشید، ما برایتان اسپم نخواهیم فرستاد