امکان پیشرفت کرونا در بیمارانی که قرنطینه خانگی هستند

گردشگری سلامت
نکات مهم کرونایی برای بیماران کلیوی
نوامبر 30, 2020
گردشگری سلامت
انسولین خود تنظیم نوید کنترل قند خون ایمن‌تر
دسامبر 6, 2020

امکان پیشرفت کرونا در بیمارانی که قرنطینه خانگی هستند

دکتر حامد طلاکوب، با بیان اینکه مصرف داروهای قلبی و عروقی به هیچ عنوان سبب تشدید بیماری کرونا نمی‌شود و این یک باور اشتباه است، گفت: تمام بیماران قلبی و عروقی باید داروهای خود را به صورت مرتب مصرف کنند و حتی کنترل بیشتری روی بیماری خود داشته باشند. طلاکوب خاطر نشان کرد: افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی بیشتر مستعد ابتلا به کرونا هستند و مرگ و میر ناشی از کرونا در آنان بیشتر دیده می‌شود. پس این افراد باید در صورت وجود علائمی چون درد قفسه سینه، تنگی نفس که علامت مشترک بیماری‌های قلبی و ریوی است، تپش قلب، ضعف، بی حالی شدید و بی هوش شدن ناگهانی سریعا به مراکز درمانی منتقل شوند.
وی تصریح کرد: پیشرفت کرونا نیز ممکن است سبب بروز علائم قلبی در افراد شود. این علائم ممکن است در سیر بیماری کرونا ایجاد شود و یا در برخی موارد علائم قلبی زودتر از سایر علائم شایع کرونا چون تنگی نفس، تب و لرز و … بروز کند و به صورت ناگهانی فرد دچار حمله قلبی شود . عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز ادامه داد: همه افراد باید نسبت به علائمی چون درد قفسه سینه و تپش قلب ناگهانی هشیار باشند به خصوص درد قفسه سینه‌ای که در اثر فعالیت ایجاد شده است و سریعا به مراکز درمانی مراجعه کنند .
وی افزود: متاسفانه برخی افراد علائم اولیه را جدی نمی‌گیرند و در مراحل پیشرفته بیماری مراجعه می‌کنند و زمان در درمان بیماری‌های قلبی بسیار اهمیت دارد و در صورت مراجعه دیرهنگام ممکن است عارضه‌ای ایجاد شود که قابل جبران نباشد. عضو هیات علمی دانشگاه تاکید کرد: برخی بیماران مبتلا به کرونا که حال عمومی بهتری دارند قرنطینه خانگی می‌شوند.
این افراد اگر در این دوران دچار درد قفسه سینه، تشدید تنگی نفس و افزایش ضربان قلب بودند نشان دهنده پیشرفت بیماری آنان است و باید سریعا به مراکز درمانی مراجعه کنند.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *