توانایی شنیدن تحت تاثیر چشم‌ها قرار دارد
دسامبر 14, 2020
گردشگری سلامت
تاثیر خانه نشینی بر سلامت
دسامبر 19, 2020

افزایش بینایی هردو چشم با تزریق ژن به یک چشم

محققان از اثر بخشی یک نوع آزمایش این روش درمانی که شامل تزریق به یک کره چشم و در عین حال بهبود بینایی در هر دو است، متعجب شده‌۴اند. روش های ژن درمانی توانایی درمان انواع بیماری ها را دارد، از جمله سرطان، دیابت در سگ ها، چاقی و نخاع آسیب دیده. منطقه ای که در آن شاهد پیشرفت های بسیار مهیجی هستیم، کاهش بینایی ارثی است. مطالعات نشان داده است که ژن درمانی برای درمان کوری رنگ، بیماری های پیشرونده شبکیه و گلوکوم است، برخی از آنها اخیراً از FDA تأیید شده‌اند. این آخرین تحقیق توسط دانشمندان دانشگاه کمبریج، دانشگاه پیتسبورگ و انستیتوی د لا ویژن پاریس انجام شده است و بر نوعی از مشکلات بینایی به نام نوروپاتی نوری ارثی (LHON) تمرکز دارد. این بیماری از هر ۳۰،۰۰۰ نفر یک نفر را درگیر می‌کند و معمولاً در افراد جوان ۲۰ تا ۳۰ ساله رخ می‌دهد.
سلولهای گانگلیون شبکیه آنها را از بین می‌برد و به نوبه خود عصب بینایی را نیز در پی دارد. به محض اینکه شرایط مسلط شد، بینایی می‌تواند تا حدی وخیم شود که فرد در طی چند هفته از نظر قانونی نابینا شناخته شود ، در کمتر از ۲۰ درصد موارد بهبودی رخ می دهد. اکثر بیماران از جهش یکسانی که ژن MT-ND4 را تحت تأثیر قرار می‌دهد، رنج می‌برند. بنابراین محققان امیدوار بودند که این جهش را به عنوان راهی برای بهبود نتایج درمان برای مبتلایان به LHON هدف قرار دهند.
آنها ژن درمانی خود را به عنوان بخشی از مطالعه با حضور ۳۷ بیمار که از شش تا ۱۲ ماه قبل دچار کاهش بینایی شده بودند، آزمایش کردند. این به معنای تزریق یک ناقل ویروسی همراه با یک DNA مکمل اصلاح شده به نام rAAV2 / 2-ND4 به حفره زجاجیه ای در پشت فقط یک چشم، با یک درمان ساختگی به چشم دیگر تزریق می‌شود. دکتر یو-وای من می‌گوید: ما انتظار داشتیم که چشم در چشمهای تحت درمان با ژن درمانی بهبود یابد. به طور غیر منتظره، هر دو چشم برای ۷۸ درصد از بیماران در این آزمایش پس از همان مسیر طی دو سال پیگیری بهبود یافتند. برای بررسی دلایل این نتیجه غیر منتظره، این تیم اثرات ژن درمانی را در ماکاک ها، که دارای سیستم بینایی مشابه انسان هستند، مطالعه کرد. این امر آنها را قادر می‌ساخت تا بافتهای قسمتهای مختلف چشم را تجزیه و تحلیل کنند تا ببینند DNA ناقل ویروسی چگونه گسترش یافته است. این شواهد از “انتشار بین چشمی”، همراه با DNA ناقل ویروسی در شبکیه، عصب بینایی و قسمت قدامی چشم درمان نشده است.
دکتر ساحل، محقق ارشد، از دانشگاه پیتسبورگ می‌گوید: من به عنوان کسی که این بیماران جوان را معالجه می‌کند، از کمبود روش های درمانی بسیار ناامید شده‌ام. این بیماران در طی چند هفته تا چند ماه به سرعت بینایی خود را از دست می‌دهند. مطالعه ما امید بزرگی برای درمان این بیماری نابینا در بزرگسالان جوان است.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *