گردشگری سلامت
شیرین کننده های مصنوعی موجب ابتلا به دیابت می‌شوند؟
ژانویه 14, 2021
گردشگری سلامت
کاهش استرس محیط کار با گذراندن وقت در فضای سبز
ژانویه 17, 2021

تاثیر آلودگی هوا بر بروز نوعی عارضه در کودکان

محققان در بررسیهای جدید خود وجود ارتباط میان قرار گرفتن در معرض هوای آلوده و شیوع عارضه کم خونی در میان کودکان کمتر از پنج سال را تایید کردند. محققان هندی در بررسیهای خود دریافتند: به ازای هر ۱۰ میکروگرم در متر مکعب افزایش ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و قرار گرفتن در معرض آن شیوع عارضه کم خونی ۱.۹ درصد بیشتر شده و میانگین سطح هموگلوبین ۰.۰۷ گرم در دسی لیتر کاهش می‌یابد.
محققان برای بررسی ارتباط کم خونی با افزایش سطح ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون در هوا به ارزیابی اطلاعات موجود در سال های ۲۰۱۶-۲۰۱۵ پرداختند. همچنین در این مطالعه فاکتورهایی همچون رژیم غذایی، وجود عارضه کم خونی در مادر و شاخص توده بدنی مورد بررسی قرار گرفت. علاوه بر این، این تیم تحقیقاتی از اطلاعات ماهواره ای برای ارزیابی میزان انباشت آلودگی هوا استفاده کردند. تجزیه و تحلیل محققان هندی نشان داد: جدا از رژیم غذایی و سایر عوامل شناخته شده در بروز کم خونی مانند کم خونی مادر، آلودگی هوا نقش بسزایی در شیوع کم خونی دارد.
همچنین تحقیقاتی که در گذشته انجام گرفته نشان می‌دهد سطح بالایی از آلودگی هوا با پیامدهای قلبی-عروقی، تنفسی و مرگ و میر همراه است. در کودکان این بحران با کند بودن روند رشد و تولد نوزادانی با وزن پایین مرتبط است.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *