گردشگری سلامت
مصرف قهوه باعث افزایش ظرفیت هوازی و چربی سوزی در هنگام ورزش می‌شود
فوریه 22, 2021
گردشگری سلامت
سلول های برنامه ریزی شده می‌توانند به بازسازی عضلات کمک کنند
فوریه 24, 2021

تله مدیسن و تله هلث چیست

ابزاری که دسترسی به خدمات درمانی را زیاد، هزینه مقرون به صرفه تر و درگیری بیماران را نسبت به بیماری خود افزایش دهد، پزشکی از راه دور(تله مدیسن) و به ابزاری که با دسترسی زیاد و هدف مدیریت بهداشت جامعه می‌باشد، بهداشت از راه دور(تله هلث) می‌گویند. از زمان آغاز به کار خود در اواخر دهه ۱۹۵۰، پیشرفت در پزشکی از راه دور به بزرگسالان کمک کرده است. علاوه بر این، بیمارانی که در مناطق روستایی اقامت دارند و قبلاً در دسترسی به پزشک مشکل داشتند، اکنون می‌توانند به طور مجازی به آنها برسند.
پزشکان و بیماران می‌توانند اطلاعات را از یک صفحه رایانه به صفحه دیگر در یک زمان به اشتراک بگذارند و حتی می‌توانند پادکست‌ها و فیلم‌های پزشکی را در مکانی دوردست مشاهده و ضبط کنند. با استفاده از نرم افزار پزشکی از راه دور، بیماران می‌توانند بدون نیاز به انتظار برای قرار ملاقات، برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنند. بیماران می‌توانند در راحتی منزل خود با پزشک مشورت کنند. مفهوم پزشکی از راه دور(تله مدیسن) و بهداشت از راه دور(تله هلث) می‌تواند برای ارائه دهندگان و پزشکان جدید باشد، زیرا استفاده از فناوری به ویژه در مراقبت های بهداشتی هنوز کند است.
با این حال، پیشرفت های مداوم در فناوری و نوآوری در مراقبت های بهداشتی قابلیت استفاده آن را بسیار گسترش داده است. علاوه بر این، تقاضای نسل جدید باهوش فن آوری به دلیل راحتی، صرفه جویی در هزینه و ویژگی های هوشمندی که به همراه دارد، باعث تصویب سریع آن شده است. سازمان بهداشت جهانی (WHO) از پزشکی از راه دور به عنوان “بهبودی از راه دور” یاد می‌کند. این استفاده از فن آوری ارتباطات از راه دور و فن آوری های اطلاعاتی برای ارائه خدمات بالینی از راه دور به بیماران است. پزشکان از پزشکی دور برای انتقال تصویر دیجیتال‌، مشاوره های ویدئویی و تشخیص پزشکی از راه دور استفاده می‌کنند.
امروزه افراد دیگر مجبور نیستند برای دریافت معالجه حضوری با پزشک برنامه ریزی کنند. استفاده از اتصالات صوتی و تصویری ایمن این امکان را برای متخصصان فراهم می‌کند تا بیمارانی را که در مکانهایی با دسترسی محدود به مراقبت اقامت دارند، معالجه کنند. پزشکی از راه دور به راحتی تعریف می‌شود، “ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی از راه دور” که سه نوع رایج از راه دور پزشکی وجود دارد که شامل:
Interactive Medicine – که به بیماران و پزشکان امکان برقراری ارتباط در زمان واقعی و حفظ تطابق با HIPAA را می‌دهد.
Store and Forward – که به ارائه دهندگان امکان می‌دهد اطلاعات بیمار را با یک پزشک در مکان دیگر به اشتراک بگذارند.
Remote Patient Monitoring – که به مراقبان از راه دور امکان می‌دهد بیمارانی را که در خانه زندگی می‌کنند با استفاده از دستگاه های پزشکی سیار برای جمع آوری داده ها (به عنوان مثال قند خون یا فشار خون) کنترل کنند.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *