گردشگری سلامت
سلول های برنامه ریزی شده می‌توانند به بازسازی عضلات کمک کنند
فوریه 24, 2021
گردشگری سلامت
دلایلی که کاهش وزن را سخت می‌کند
فوریه 26, 2021

درمورد ویتامین B12 چه میدانید؟

ویتامین B12 کارهای زیادی برای بدن شما انجام می‌دهد. به عنوان مثال به ساخت DNA و سلولهای قرمز خون کمک می‌کند. از آنجا که بدن شما این ویتامین را نمی‌سازد، مجبورید آن را از طریق غذاهای حیوانی یا مکمل ها دریافت کنید. و شما باید این کار را به طور منظم انجام دهید، زیرا بدن شما ویتامین B12 را برای مدت طولانی ذخیره نمی‌کند. بیشتر مردم در ایالات متحده به اندازه کافی از این ماده مغذی استفاده می‌کنند. اگر مطمئن نیستید، می‌توانید از پزشک خود بپرسید که آیا باید آزمایش خون برای بررسی سطح ویتامین B12 خود انجام دهید.
با افزایش سن، جذب این ویتامین دشوارتر می‌شود. همچنین اگر جراحی کاهش وزن یا جراحی دیگری انجام داده‌اید که بخشی از معده شما را برداشته باشد یا زیاد بنوشید، ممکن است اتفاق بیفتد.
همچنین در صورت ابتلا به این بیماری ، احتمال کمبود ویتامین B12 در شما بیشتر است:
ورم معده آتروفیک، که در آن پوشش معده شما نازک شده است
کم خونی خطرناک، که بدن کار را برای جذب B12 سخت می‌کند
شرایطی که روی روده کوچک شما تأثیر می‌گذارد، مانند بیماری کرون، بیماری سلیاک، رشد باکتری یا انگلی
اختلالات سیستم ایمنی بدن، مانند بیماری گریوز یا لوپوس
برخی از داروها را که با جذب B12 تداخل دارند، مصرف کرده باشید. این شامل برخی از داروهای سوزش معده از جمله مهار کننده های پمپ پروتون (PPI)، مانند امپرازول (Nexium)، لانزوپرازول (Prevacid)، امپرازول (Prilosec OTC)، پنتوپرازول (Protonix) و رابپرازول (Aciphex)، مسدود کننده های H2 مانند سایمتیدین (Tagamet) و فاموتیدین (Pepcid AC)؛ و داروهای خاص دیابت مانند متفورمین (گلوکوفاژ). همچنین اگر رژیم گیاهخواری را دنبال می‌کنید، با کمبود ویتامین مواجه خواهید شد. به این معنی که هیچ نوع محصول حیوانی از جمله گوشت، شیر، پنیر و تخم مرغ یا لبنیات نمی‌خورید و نیازهای شما به این ویتامین را برآورده نمی‌کند. شما می‌توانید غذاهای غنی شده را به رژیم خود اضافه کنید یا مکمل هایی را برای رفع این نیاز مصرف کنید.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *