گردشگری سلامت
ساخت واکسن آسم
می 24, 2021
گردشگری سلامت
بازیابی نسبی بینایی با اپتوژنتیک
می 27, 2021

تشخیص عفونت زیر پانسمان هوشمند

بررسی و معاینه زخم برای وجود عفونت بسیار مهم است ، اما برداشتن پانسمان برای انجام این کار می‌تواند در روند بهبودی زخم اختلال ایجاد کند. این پانسمان آزمایشی توسط دانشمندان دانشگاه رود آیلند ساخته شده است و از نانولوله‌های کربنی تک جداره تشکیل شده که به طور ایمن در الیاف پلیمری جداگانه قرار گرفته است.
این ترتیب مانع از نشت لوله‌های نانو به داخل زخم می‌شود ، اما هنوز به آنها اجازه می‌دهد تا در برابر ترکیبات شیمیایی محل زخم واکنش نشان دهند. یکی از این ترکیبات ، پراکسید هیدروژن است که هنگام حضور باکتری های بیماری زا توسط گلبول های سفید بدن تولید می شود. این ماده شیمیایی به نوبه خود بر روی رنگ و شدت مایع شدن نانولوله ها هنگام قرار گرفتن در معرض نور شدید تأثیر می گذارد.
یک دستگاه کوچک روی باند قرار داده می شود که می تواند آن فلورسانس را تحریک و تحلیل کند و در صورت لزوم ، هشدار را به یک ابزار جداگانه مانند تلفن هوشمند منتقل کند.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *