گردشگری سلامت
فواید سیر برای سلامتی
ژوئن 3, 2021
گردشگری سلامت
خواص ، فواید و ارزش غذایی گوجه فرنگی
ژوئن 6, 2021

خواص درمانی و سلامتی نارنج

نارنج را می توان بصورت مارمالاد بکار برد اما علاوه بر آن می توان از روغن اسانس نارنج استفاده کرد در حالی که روغن بهارنارنج از گل ها نشات می گیرد. تولید کنندگان همچنین از گل ها برای گرفتن عصاره بهارنارنج استفاده می کنند که از مدت ها قبل برای تازه کردن هوا و نیز در غذاهای سنتی مدیترانه ای استفاده می شود روغن بهارنارنج که از پوست نارنج استخراج می شود برای طعم دهی آب نبات،بستنی و آدامس و همچنین کالاهای دارویی به کار رود. به طور سنتی، گل نارنج و همچنین روغن نارنج برای کمک به تسکین ناراحتی معده و روده، کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت و همچنین بهبود گردش خون مورد استفاده قرار می گیرد هم چنین کمک به افراد مبتلا به بیخوابی به خواب بهتر و یا حتی کم خونی در نظر گرفته شده است.
یکی از مزیت های اصلی نارنج قابلیت سفت کنندگی آن است چربی اضافی را به خود جذب می کند که به تعادل ایجاد روغن در پوست کمک می کند اسیدهای چرب فعال و نیز نوعی که مستعد جوش هستند را آرام می کند با این حال، پوست را به اندازه برخی از فرمول های مصنوعی، که می تواند سخت باشد از بین نمی برد. بعد از استفاده از یک فرمول در کنار پرتقال پوست احساس تعادل ،طراوت می کند پوست نارنج همچنین خواص ضد التهاب، ضد باکتریایی و ضد قارچی دارد که آن را برای پوست مستعد آکنه ایده آل می سازد مخلوط کردن اثرات تعادل همراه با تاثیر ضد باکتری به حفظ پوست تمیز و عاری از روغن اضافی کمک می کند، در حالی که خاصیت ضد التهاب آن سوزش و قرمزی را درمان می کند.
این نوع ویژگی ها همچنین باعث می شوند که هر وقت با عفونت های قارچی مبارزه می کنید از نارنج به عنوان انتخابی ایده آل استفاده کنید. استفاده از روغن نارنج را به طور مستقیم روی عفونت امتحان کنید حتی می توانید از چای نارنج استفاده کنید.
هم چنین ممکن است برای آرام کردن تورم و درمان افتادگی چشم ها از کیسه های چای سرد نارنج خنک روی چشم ها استفاده کنید.
هنگام استفاده از نارنج روی پوست احتیاط وجود دارد این باعث می شود که نسبت به اشعه های ماورای بنفش حساسیت بیشتری داشته باشید بنابراین دقت کنید که از کرم ضد آفتاب و لباس مناسب استفاده تا از پوست محافظت کنید.
نارنج برای کاهش وزن
نارنج حاوی آلکالوئید است که به نام سینفرین شناخته می شود و اثر طولانی تری از اپی نفرین دارد و همانند کافئین چنانچه در نمناک گفته می شود موجب کاهش وزن می شود. نارنج و کافئین دارای ویژگی های کاهش وزن قابل توجهی هستند.
نارنج برای جلوگیری از پیری پوست
نارنج غنی در بتاکاروتن آنتی اکسیدانی قدرتمند است و از آسیب سلولها و پیری پوست جلوگیری می کند.
نارنج برای درمان اختلالات پوستی
پوست تازه نارنج را روی صورت بکشید تا از شر آکنه و اگزما خلاص شوید. عصاره لیمو ترش (که با نمک مخلوط می شود)نیز برای درمان عفونت قارچی مورد استفاده قرار می گیرد.
نارنج برای جلوگیری از ریزش مو
روغن نارنج در خوراکی ها ولوازم آرایش استفاده می شود و مواد موجود در آن از ریزش مو جلوگیری می کند.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *