تعطیلی مطب‌های دندانپزشکی تا اطلاع ثانوی

کمک ۴۲ میلیاردی مردم بابل برای خرید تجهیزات بهداشتی
آوریل 13, 2020
همکاری ۲ شرکت مطرح داروسازی جهان برای ساخت واکسن بیماری کرونا
آوریل 15, 2020

تعطیلی مطب‌های دندانپزشکی تا اطلاع ثانوی

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: دستورالعملی برای مراکز دندانپزشکی ابلاغ شده و کارهای اورژانس دندانپزشکی در کلینیک‌های منتخب ارائه می‌شود، اما مطب‌های شخصی تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند.

مهدی شادنوش روز سه شنبه در نشست خبری ویدئو کنفرانس از وزارت بهداشت افزود: نباید ویروس کرونا به عنوان یک امر عادی تلقی شود و این خطر در کمین همه خانواده‌ها وجود دارد و قرار نیست با فعالیت‌ها، از مراعات مسائل بهداشتی غافل باشیم. البته در روزهای گذشته برای ارائه خدمات به بیماران، دستورالعمل‌ها و راهنماهای بالینی در حوزه مدیریت بیماری‌های مختلف در کشور ابلاغ شده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره شرایط بیماران خاص در زمان شیوع ویروس کرونا گفت: بیماران خاص برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، مراعات و ملاحظه بیشتری داشته باشند، اما مثل سایر بیماران مبتلا به این ویروس، امکان درمان بیماران خاص هم وجود دارد و جای نگرانی نیست.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت افزود: از روزهای ابتدایی که تمهیدات برای مقابله با کرونا اندیشیده می‌شد، بیماران خاص در اولویت بودند و تلاش شد که این بیماران خدمات لازم را دریافت کنند. در بخش‌های مختلف از جمله تالاسمی و هموفیلی و بیماران دیالیزی که به دریافت خدمات حضوری نیاز داشتند، تلاش کردیم محل‌های جداگانه‌ای در نظر بگیریم تا از سایر بیماران جدا شوند.

وی ادامه داد: در این مدت تلاش کردیم دستگاه‌های دیالیز فرسوده را با دستگاه‌های نو جایگزین کنیم. البته این برنامه از قبل در دستور کار بود و در این مدت به آن سرعت دادیم و در حال حاضر تقریبا دانشگاهی نیست که درخواست دستگاه دیالیز داشته باشد و ما به آنها دستگاه نداده باشیم.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پرشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #تعطیلی #مطب #مطب_دندانپزشک

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *