پوکی استخوان در کمین این افراد است!

ریزش-مو-گردشگری-سلامت
علت ریزش مو در فصل پاییز چیست؟
مارس 16, 2022
آلزایمر-گردشگری-سلامت
کشف غیرمنتظره علت پیشرفت آلزایمر در مغز
مارس 18, 2022

پوکی استخوان در کمین این افراد است!

عبدالرحمن اهوازیان، دبیر انجمن فیزیوتراپی ایران در گفتگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درباره «تاثیر فیزیوتراپی در بیماران مبتلا به پوکی استخوان»، گفت: در حالی که شیوع بیماری کرونا نظام سلامت را با چالش روبرو کرده است و شیوع بیماری با چنین وسعتی در خاطر بسیاری از انسان‌ها نیست، اما توجه به شرایط مزمن و قابل مدیریت و پیشگیری مانند پوکی استخوان نیز ضروری است.

اهوازیان ادامه داد: با شیوع بیماری کرونا بنابر توصیه جدی متخصصین نظام سلامت، حضور افراد مسن و ضعیف در فضا‌های عمومی و شلوغ بسیار محدود شده است از سوی دیگر میزان دریافت نور خورشید هموطنان ما بالاخص در فصل پاییز و زمستان بسیار محدود است، اما باید توجه داشته باشیم ایجاد و پیشرفت شرایطی مانند پوکی استخوان می‌تواند کشنده باشد.

این فیزیوتراپیست در مورد اهمیت پوکی استخوان، گفت: یک نفر از هر سه مرد و یک نفر از هر پنج خانم شکستگی ناشی از پوکی استخوان را در طی زندگی خود تجربه خواهند کرد. شکستگی لگن به دنبال پوکی استخوان موجب مرگ بیست درصد این افراد در سال اول می‌شود.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *