انسولین و افزایش مقاومت بدن به آن

چای-بابونه-گردشگری-سلامت
چای بابونه و فواید آن
مارس 13, 2022
ریزش-مو-گردشگری-سلامت
علت ریزش مو در فصل پاییز چیست؟
مارس 16, 2022
انسولین-گردشگری-سلامت
انسولین-گردشگری-سلامت

انسولین و افزایش مقاومت بدن به آن

غلب افراد در شب با چراغ‌خواب به خواب عمیق فرو می‌روند، زیرا بسیاری از مردم به‌ویژه کودکان از تاریکی مطلق واهمه دارند، اما خوابیدن با چراغ روشن در شب به‌ نظر برای انسولین و سلامت بدن مضر است.

مطالعات جدید نشان می‌دهد خوابیدن در طول شب با چراغ روشن برای سلامت قلب مضر است و امکان دارد به آن آسیب وارد کند. خوابیدن حتی برای یک شب با نور منجر به افزایش ضربان قلب و مقاومت به انسولین می‌شود. محققان از دانشکده پزشکی فاینبرگ و دانشگاه نورث وسترن دریافته‌اند که خوابیدن در اتاقی با نور متوسط عوارض بسیار زیادی برای انسان به همراه دارد و در شب باعث افزایش ضربان قلب و در روز باعث افزایش مقاومت به انسولین می‌شود.

گردشگری سلامت ظفرمد

ما در گردشگری سلامت ظفرمد بروزترین مقالات علمی پزشکی را در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم .

شما میتوانید بروزترین اخبار گردشگری سلامت را از بخش اخبار مطالعه فرمایید .

در تحقیقات اخیر نشان داده شد . که نور صفحه‌نمایش بر کیفیت خواب و دریافت انسولین و سلامت عمومی بدن تأثیر دارد. همچنین در این مطالعات بررسی شد. که چگونه قرار گرفتن در معرض نور شبانه منجر به اختلال ریتم شبانه‌روزی میشود. تحقیقات نشان داد علاوه‌بر اختلال ریتم شبانه‌روزی خطر ابتلا به سرطان، بیماری قلبی و چاقی در افراد افزایش پیدا می‌کند.

برای انجام این مطالعات ۲۰ جوان با سلامت کامل انتخاب شدند و آن‌ها را به دو گروه تقسیم کردند. گروه اول دو شب متوالی در آزمایشگاه با نور کم خوابیدند و گروه دیگر یک شب با نور کم و شب دیگر با نور متوسط به سر بردند. دانشمندان با بررسی آزمایش‌ها دریافتند شرکت‌کنندگانی که در معرض نور شدیدتری قرار گرفتند دچار افزایش ضربان قلب شدند. بر اساس محققان این افزایش فشار روی قلب در شب منجر به کاهش سلامت قلب  در طولانی‌مدت است.

شرکت مدیریت صادرات

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *