تولید پیش‌بند تجزیه پذیر مطب

گردشگری سلامت
دستگاه اکسیژن سنج انگشتی در آستانه صادرات
ژوئن 5, 2020
گردشگری سلامت
آیا کمبود ویتامین “کا” در ابتلا به کرونا نقش دارد؟
ژوئن 8, 2020

تولید پیش‌بند تجزیه پذیر مطب

امروزه با توجه به گسترش جمعیت و همچنین تنوع عوامل بیماری زا، فرایند درمان در محیط های بیمارستانی و کلینیک ها از اهمیت بالایی برخوردار است. محیط درمانی و ابزارآلات مورد استفاده در آن و پوشاک مورد استفاده توسط پزشک یا سایر افراد انجام دهنده فرایند درمان، نیاز به ضدعفونی شدن در شرایط مشخص دارند.
یکی از انواع لوازم مورد استفاده توسط پزشکان یا پرستاران، پیش‌بندهای بهداشتی است. این پیش‌بندها که معمولا از جنس پارچه یا پلیمر هستند، در معرض تماس با مواد مختلف دارویی، آلودگی های محیطی و آلودگی های حاصل از درمان مانند خون یا ترشحات بدن افراد است. به این دلیل پیش‌بند بهداشتی نیاز به شست و شو و ضدعفونی داشته و پس از دفعات مشخص استفاده از آن باید به عنوان زباله از محیط درمانی دور شود. قرارگیری این پیش‌بندها در محیط زیست می تواند منجر به انتقال بیماری ها شود، در نتیجه قابلیت تخریب این مواد و جذب در محیط زیست حائز اهمیت است.
در همین راستا یک شرکت دانش بنیان توانسته پیش‌بندهای تجزیه و تخریب پذیر مطب با خواص مکانیکی بهبود یافته را تولید کند و در دسترس قرار دهد. این پیش‌بندها که با فناوری نانو به تولید رسیده دارای گواهینامه نانومقیاس است. استفاده از نانوذرات در تولید پیش‌بندهای پلیمری موجب قابلیت تخریب پیوندهای اتمی داخلی این مواد پس از مدت زمان مشخص شده و جذب آن در محیط را ممکن می کند.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پرشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *