آغاز کارآزمایی بالینی آنتی‌بادی خنثی‌کننده کووید-۱۹ در چین

گردشگری سلامت
آیا کمبود ویتامین “کا” در ابتلا به کرونا نقش دارد؟
ژوئن 8, 2020
گردشگری سلامت
داروی مناسب برای شیمی درمانی سرطان خون
ژوئن 9, 2020

آغاز کارآزمایی بالینی آنتی‌بادی خنثی‌کننده کووید-۱۹ در چین

طبق گفته کمیسیون علمی و فناوری شهری شانگهای، اولین آزمایش بالینی در جهان برای تولید آنتی‌بادی بر روی یک شرکت‌کننده سالم انسانی انجام شد. این آنتی‌بادی توسط شرکت بیو دارویی جونشی بیوساینس (Junshi Biosciences) ، انستیتوی میکروبیولوژی تحت آکادمی علوم چین تولید و پس از تایید اداره ملی محصولات پزشکی وارد مرحله شماره یک کار آزمایی بالینی شده است.
هدف از این آزمایش بالینی ارزیابی میزان تحمل، ایمنی و ویژگی‌های فارماکوکینتیک بدن در برابر JS016 است و اساس مطالعات بالینی متعاقب آنتی‌بادی خواهد بود. JS016 پس از تزریق به بدن انسان می‌تواند به‌طور موثر اتصال ویروس‌ها به گیرنده سطح میزبان ACE2 را مسدود کند.
فنگ هوی، مدیرعامل این شرکت اظهار کرد: این روش، خاص اتصال گیرنده پروتئین سنبله کروناویروس بیماری کووید-۱۹ است. این آزمایش توسط ژانگ جینگ، معاون موسسه آنتی‌بیوتیک‌ها و ژانگ ون هونگ، رئیس مرکز بیماری‌های عفونی بیمارستان انجام شد. ژانگ ون هونگ با اشاره به اینکه آنتی‌بادی می‌تواند به‌طور دقیق کروناویروس را هدف قرار داده و از تکثیر ویروس جلوگیری کند، گفت: پیش‌بینی می‌شود که درمان با خنثی‌سازی آنتی‌بادی اولین گزینه درمانی در مبارزه با کووید-۱۹ باشد.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پرشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *