ایران مقصد گردشگری پزشکی بیماران افغانستانی

گردشگری سلامت
تلاش برای کاهش ریزش مو در شیمی درمانی
جولای 9, 2020
گردشگری سلامت
تصفیه آب آلوده با کمک الکتریسیته
جولای 11, 2020

ایران مقصد گردشگری پزشکی بیماران افغانستانی

طبق گفته وزارت میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی، از ۱۲۵۰۰۰ گردشگر پزشکی که در سال ۱۳۹۸ وارد کشور شدند، اتباع افغانستان ۴۸.۸ درصد از گردشگران پزشکی را تشکیل داده‌اند و این عدد تقریباً ۶۲۰۰۰ توریست سلامت است.
کشور ایران با از بین بردن موانع سفر، به دنبال جذب بیشتر گردشگران پزشکی افغان است. سهم بسیاری از صنعت گردشگری پزشکی برای اتباع افغانستان در دست واسطه‌ها و دلالان است و محدودیت‌ها و موانع زیادی در زمینه صدور ویزا توسط ایران برای آنان وجود دارد. برخی از مشکلات توسط ایران قابل حل است، اما مقامات افغانستان نیز ورود افغان‌ها به ایران را دشوار می‌کنند. گردشگران پزشکی افغانستانی اغلب بستری می‌شوند و بیشتر آنها به دنبال جراحی زنان و زایمان و ناباروری، درمان چشم، قلب و جراحی ارتوپدی هستند. مشترکات فرهنگی که بین دو کشور و خدمات پزشکی با کیفیت‌ که در ایران وجود دارد ، جزو محرک‌های اساسی برای جذب مردم افغانستان است. ایران از نظر گردشگران پزشکی، اتباع افغانستانی را بسیار بهتر از هندوستان می‌داند.
جمهوری اسلامی ایران اهداف خود را برای جذب سالانه توریست پزشکی به بیش از ۲ میلیون نفر در سال ۱۴۰۴ (مارس ۲۰۲۵ – مارس ۲۰۲۶) تعیین کرده است. (تا قبل از همه‌گیری بیماری کرونا)

#گردشگری #سلامت #پزشک #پرشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *