آسیب مستقیم ویروس کرونا به قلب

گردشگری سلامت
روشی برای درمان هلیکوباکتر معده
جولای 14, 2020
گردشگری سلامت
خواب عمیق کمتر طول عمر کمتر
جولای 15, 2020

آسیب مستقیم ویروس کرونا به قلب

در ابتدا کارشناسان تصور می‌کردند که ویروس کرونا یک بیماری تنفسی است و علائم آن سرفه، تنگی نفس و ذات‌الریه است. با این حال، شواهد جدید در مورد ویروس کرونا نشان می‌دهد که این بیماری می‌تواند با علائم عصبی و قلبی نیز دیده شود. پزشکان تغییراتی در سیستم گردش خون در افراد مبتلا به ویروس کرونا گزارش کرده‌اند که بعضی اوقات منجر به لخته شدن خون و همچنین عوارض قلبی مانند تغییر در ریتم قلب، آسیب به بافت قلب و سکته قلبی می‌شود.
اخیراً توافق گسترده ای مبنی بر اینکه ویروس کرونا خطری برای قلب است وجود دارد، چه این علائم ناشی از ویروس به طور مستقیم باشد و چه در نتیجه سایر فرایندهای بیماری، مانند التهاب باشد.
دانشمندان برای تولید سلول‌های قلبی از نوعی سلول بنیادی، بنام سلول‌های بنیادی پرتوان القایی، استفاده می‌کنند. دانشمندان توانسته‌اند این سلول‌ها را از سلول‌های پوستی شخص ایجاد کنند و سپس آنها را مجدداً طوری برنامه ریزی کنند تا به هر نوع سلول در بدن تبدیل شوند. در این مطالعه ، تیم سلول‌ها را برای تبدیل شدن به سلول‌های قلبی برنامه ریزی می‌کنند. محققان با استفاده از میکروسکوپ و تکنیک‌های تعیین توالی ژنتیکی دریافتند که ویروس کرونا می‌تواند به طور مستقیم سلول‌های قلب را آلوده کند.
آنها همچنین نشان دادند که ویروس می‌تواند به سرعت در سلول‌های قلب تقسیم شود و این باعث تغییر در توانایی ضربان قلب بعد از مدت زمان کمتر از ۳ روز می‌شود. دکتر آرون شارما، نویسنده اول مطالعه ، توضیح می‌دهد: “ما نه تنها کشف کردیم که این سلول‌های بنیادی مشتق از سلول‌های بنیادی مستعد عفونت توسط کروناویروس جدید هستند، بلکه این ویروس می‌تواند به سرعت در سلول‌های عضله قلب تقسیم شود.”

#گردشگری #سلامت #پزشک #پرشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *