تولید پانسمان چشمی با سلول بنیادی جفت جنین

گردشگری سلامت
نمایشگاه مجازی تجهیزات پزشکی در قزاقستان
آگوست 1, 2020
گردشگری سلامت
معمای بوی بد زیربغل
آگوست 3, 2020

تولید پانسمان چشمی با سلول بنیادی جفت جنین

احسان سیدجعفری دکترای بیوتکنولوژی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان در پارک فناوری پردیس در خصوص محصول جدید این شرکت گفت: در این شرکت موفق شدیم با استفاده از سلولهای پرده آمنیوتیک یا پرده کیسه آب جنین، پانسمان بیولوژیک برای چشم تولید کنیم. وی افزود: محصول پانسمان بیولوژیک پرده آمنیوتیک خشک با فناوری بیوتکنولوژی (زیست فناوری) به صورت استریل، بدون آلودگی و ویروس تولید شده است.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در پارک فناوری پردیس با بیان اینکه به زودی این محصول به بازار می رسد، بیان کرد: برای اطمینان از سلامت محصول و عدم آلودگی آن به عوامل ویروسی مثل ایدز ، هپاتیت B و C، TP و HTLV روی نمونه خون مادر دهنده جفت آزمون ویرولوژی به روش پیشرفته و دقیق Real Time PCR گذاشته شد و روی محصول نهایی آزمون های استریلیتی و اندوتوکسین انجام گرفت. عضو هیئت علمی دانشگاه تهران باتاکید بر اینکه قبل از ورود به بازار، این محصول بعد از تولید نهایی و بسته بندی با اشعه گاما در سازمان انرژی اتمی استریل سازی می شود و تا زمان مصرف در بسته بندی دو لایه ای که دارد استریل می ماند، عنوان کرد: از سال ۹۷ که نمونه اولیه آن تولید شد تاکنون در مراحل تحقیق و آزمون های مولکولی بوده که نتایج این آزمایش ها، عدم سمیت و عدم سرطان زایی محصول را نشان داد.
وی با اشاره به ویژگی های این محصول گفت: پانسمان چشمی بیولوژیکی که در این شرکت دانش بنیان به تولید رسیده قابلیت ترمیم لایه سلولی اپیتلیال قرنیه (سلول هایی که مسئولیت ایجاد لایه شفاف در سطح قرنیه را دارند) را دارد. سیدجعفری با تاکید بر اینکه این محصول قبل از تولید روی چشم چند خرگوش مورد تست و آزمایش قرار گرفت، بیان کرد: مرحله مطالعات بالینی این محصول در انسان زیر نظر انجمن چشم پزشکی ایران انجام شد و نتایج بسیار خوبی در زمینه ترمیم ضایعات چشمی به دست آمد.
وی با بیان اینکه مجوز تولید و فروش پانسمان چشمی بیولوژیک از سازمان غذا و دارو اخذ شده، ادامه داد: زمانیکه قرنیه چشم مورد جراحی قرار می گیرد می توان برای بهبودی از این پانسمان استفاده کرد.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *