هشدار نسبت به تهیه رمدسیویر از مبادی غیررسمی

گردشگری سلامت
ربات‌های بیوپرینتینگ می‌توانند زخم معده را از درون درمان کنند
آگوست 16, 2020
گردشگری سلامت
احتمال آلودگی جارو برقی هم به کرونا
آگوست 17, 2020

هشدار نسبت به تهیه رمدسیویر از مبادی غیررسمی

دکتر محمدرضا شانه ساز در نشست خبری که در استودیو سلامت وزارت بهداشت و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، درخصوص دارو و درمان بیماری کرونا، ضمن تاکید براینکه همچنان دارو و درمان مستقیمی برای این بیماری در دنیا شناخته نشده است، تصریح کرد: داروهایی که می توانند در درمان این بیماری موثر باشند، در کشور ما نیز عرضه شده است، انواع داروهای ضد ویروسی و ضد التهاب موثر در این بیماری در کشور ما نیز تولید شده و در دسترس قرار گرفته است.
وی ادامه داد: مواد اولیه بسیاری از این اقلام یا در کشور تولید می شود و یا شرکت های دانش بنیان اعلام آمادگی کرده اند که می توانند آنها را تولید کنند. پرونده های این موارد در سازمان غذا و دارو دریافت شده و جهت ارائه مجوز در حال بررسی است. رییس سازمان غذا و دارو درخصوص داروی “رمدسیویر” بیان کرد: به محض اینکه این دارو وارد فهرست رسمی دارویی کشور شد و اجازه یافتیم وارد بازار کنیم، از فاز واردات در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار گرفت.
تاکید آن است که این دارو فقط در بیمارستان و توسط کادر پزشکی مخصوصی که تعریف شده، تجویز می شود. وی تاکید کرد: به تجویزهای خارج از بیمارستان و همچنین عرضه خارج بیمارستانی رمدسیویر به هیچ وجه اعتماد نکنید. در هفته های گذشته انواع وارداتی این و در این هفته (هفته جاری) تولید داخل را به وفور در اختیار بیمارستان هایی که مبتلایان کرونا را پذیرش می کنند و البته با قیمت های متعادل و رسمی، قرار خواهیم داد.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *