ربات‌های بیوپرینتینگ می‌توانند زخم معده را از درون درمان کنند

گردشگری سلامت
رفتار اجتماعی پس از کرونا
آگوست 15, 2020
گردشگری سلامت
هشدار نسبت به تهیه رمدسیویر از مبادی غیررسمی
آگوست 16, 2020

ربات‌های بیوپرینتینگ می‌توانند زخم معده را از درون درمان کنند

در حالی که قبلاً در مورد بیوپرینترهای طراحی شده برای کمک به بهبود زخم‌ها شنیده ایم، ولی معمولاً دستگاه ها نسبتاً بزرگ‌اند و فقط در استفاده از آسیب‌های خارجی محدود هستند. پروفسور تائو خو، که در دانشگاه Tsinghua در چین کار می‌کند، اخیراً تصمیم به تغییر در آن گرفت.
وی با همکاری دانشجو دکترا ونژیانگ ژائو، یک روبات مار شکل ایجاد کرد که می‌تواند برای آندوسکوپی در معده، وارد بیمار شود. این یک ربات دلتا است، به این معنی که سر آن از یک پایه سفت و سخت تشکیل شده است که توسط سه سلاح مستقل در حال حرکت احاطه شده است و در حالی که درون لوله‌ی مری قرار می‌گیرد، لاغر و لاغرتر می‌شود تا بعد از رسیدن محل زخم، باز شود. پس از انجام این کار، یک نفر بازوهای لوله‌ای را هدایت می‌کند. این بازو به دو ماده‌ی جوهر هیدروژل اکسترود و دیگری شامل سلول‌های اپیتلیال معده انسان است. این مواد در دو لایه جداگانه قرار می‌گیرند و داربستی را تشکیل می‌دهند که زخم را می‌پوشاند.
ژائو می‌گوید: ما سیستم را از دو طریق آزمایش کردیم. اول، با یک مدل بیولوژیکی از معده انسان، فرآیند عملیات درج و چاپ را بازسازی کردند. دوم، ما یک آزمایش بیوپری نویسی را در یک ظرف کشت سلول انجام دادیم تا بتوانیم اثربخشی دستگاه را در بیوپرینتینگ کارآمدتر کنیم. سلولها و ترمیم زخم ها در یک کشت سلولی ۱۰ روزه نشان داد که سلولهای چاپی در دوام بالایی و تکثیر پایدار باقی مانده‌اند، که نشان دهنده عملکرد بیولوژیکی خوبی از سلولها در داربستهای بافت چاپی است.
خو اضافه می‌کند که هنوز کارهای بیشتری باید انجام شود، مانند کوچک سازی بیشتر سکوی چاپ روبات و پالایش جوهرهای زیستی. در واقع، ما اخیراً در مورد یک جوهر بیولوژیکی نامربوط شنیدیم که به طور خاص برای استفاده در داخل بدن طراحی شده است.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *