ابزاری برای کمک به بیماران دیابتی مبتلا به کرونا

گردشگری سلامت
هوش مصنوعی فیسبوک می‌تواند ام آر آی را ۴ برابر سریع‌تر از معمول، انجام دهد
آگوست 24, 2020
گردشگری سلامت
کووید-۱۹ با سلول های ریه چه می‌کند
آگوست 25, 2020

ابزاری برای کمک به بیماران دیابتی مبتلا به کرونا

مبتلایان به دیابت یکی از گروههای در معرض خطر ابتلا به بیماری کرونا هستند که احتمالاً با پیامدهای بدی روبرو خواهند شد. عوارض در افراد مبتلا به دیابت شامل بالا رفتن سطح قند خون، کتواسیدوز دیابتی و ذات الریه است. همچنین احتمال بروز پیامدهای شدیدتر نیز افزایش یافته است. یک مطالعه در انگلیس نشان داد که یک سوم از مرگ های ناشی از کرونا در بیمارستان‌ها، مربوط به افراد مبتلا به دیابت بودند.
اگرچه دانشمندان به طور کامل درک نمی‌کنند که چرا افراد مبتلا به دیابت در معرض خطر بیشتری از کرونا هستند، اما به نظر می‌رسد که بالا رفتن قند خون ممکن است محرک باشد. به عنوان مثال، یک مطالعه دیگر نشان داد که قند خون بالا با التهاب ارتباط دارد و فرایندی که مسئول برخی از بدترین نتایج کرونا است. در مطالعه جدیدی که در ژورنال دیابت منتشر شده است، تیم دانشگاه میشیگان از مدیریت کرونا تقریبا در ۲۰۰ بیمار دیابتی مبتلا به کرونا، خبر می‌دهد.
از مشاهدات آنها، این تیم الگوریتمی را برای کمک به پزشکان در مدیریت سطح قند خون در بیماران دیابتی مبتلا به کرونا تهیه کرد. آنها می‌گویند این ابزار می تواند در کاهش خطر عوارض شدید از جمله نارسایی کلیه و تنفس شدید تنفسی در این بیماران مؤثر باشد.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *