کشف ارتباط بین خواب بد ، فشار خون بالا و میکروبیوم روده

گردشگری سلامت
نارسایی قلبی چه زمانی رخ می‌دهد؟
سپتامبر 7, 2020
گردشگری سلامت
تشخیص علائم بیماری آلزایمر توسط هوش مصنوعی از طریق زبان
سپتامبر 8, 2020

کشف ارتباط بین خواب بد ، فشار خون بالا و میکروبیوم روده

مطالعه بر روی حیوانات نشان می‌دهد که این سه عامل به طور دو طرفه روی یکدیگر تأثیر می‌گذارند و یافته‌ها می‌تواند به درمان های جدیدی اشاره داشته باشد که اثرات منفی خواب بد را بر سلامتی کاهش می‌دهد. در حال حاضر حجم زیادی از تحقیقات مداوم در حال بررسی تأثیر سیستمیک گسترده میکروبیوم روده بر سلامت عمومی وجود دارد، اما هنوز علت اساسی بسیاری از این روابط مشخص نیست. به عنوان مثال، فشار خون بالا با عدم تعادل در جمعیت میکروبی روده همراه است. از طرف دیگر، اختلالات مزمن خواب نیز با افزایش فشار خون و افزایش خطر بیماری های قلبی عروقی مرتبط است.
آن فینک، یکی از نویسندگان مطالعه جدید، توضیح می‌دهد: ما می‌دانیم که کار در شب می‌تواند سلامت شما را دچار مشکل کند و همچنین داده‌ها نشان می‌دهد که بیدار ماندن در تمام طول شب می‌تواند منجر به فشار خون بالا و در بعضی موارد در نهایت بیماری قلبی شود، اما مشخص نیست که چه مکانیزمی زمینه ساز پیشرفت آن است. این مطالعه که بر روی جوندگان انجام شد، هدف آن بررسی رابطه بین خواب تکه تکه، تغییرات میکروبیوم روده و فشار خون بود. به مدت ۲۸ روز حیوانات دچار اختلالات خواب مداوم شدند، در حالی که تغییرات فشار خون و جمعیت میکروبی روده به طور متناوب اندازه گیری شد.
کاترین مکی، نویسنده دیگر تحقیق جدید توضیح می‌دهد: هنگامی که موش ها برنامه خواب غیر عادی داشتند، افزایش فشار خون ایجاد شد و فشار خون حتی در صورت بازگشت به خواب طبیعی نیز بالا می‌ماند. این نشان می‌دهد که خواب ناکارآمد بدن را برای یک دوره پایدار مختل می‌کند. در این رابطه اختلال در خواب و افزایش فشار خون تعجب آور نبود زیرا در انسان هایی که کمبود خواب را تجربه کرده‌اند، نیز مشاهده شده است. با این حال، آنچه غیر منتظره بود، تأخیر تأثیر اختلال در خواب بر میکروبیوم روده بود.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *