گردشگری سلامت
ارتباط زمان غذا خوردن با کیفیت انرژی دریافتی
سپتامبر 10, 2020
گردشگری سلامت
رشته‌های مولکولی سلول های سرطانی را از داخل و خارج از بین می‌برد
سپتامبر 12, 2020

خواب کم ممکن است باعث بروز آلزایمر بشود

محققان پیشنهاد می‌کنند خواب تکه تکه می‌تواند یک روش زودرس موثر برای پیش بینی افرادی باشد که در معرض خطر ابتلا به بیماری تخریب نورون هستند. در طی چند سال گذشته، حجم چشمگیری از مطالعه در مورد رابطه بین خواب و بیماری های تخریب کننده اعصاب انجام شده است. خواب نامنظم و تکه تکه یک علامت شناخته شده از بیماری آلزایمر است و برخی از محققان شروع به این می‌کنند که خواب کم ممکن است فقط یک نتیجه از تخریب عصبی مرتبط با بیماری باشد، بلکه یک علت بالقوه نیز است.
مطالعات حیوانی و انسانی به طور موثری نشان داده است که فقط یک شب خواب مختل باعث تجمع پروتئین های سمی مرتبط با بیماری آلزایمر می‌شود. محققان همچنین در مرحله عمیق موج آهسته خواب به عنوان مکانیسم اصلی مغز ما برای پاکسازی پروتئین های سمی استفاده کرده‌اند.
جوزف وینر، نویسنده اصلی تحقیق جدید، می‌گوید: ما می‌دانیم که از نظر بیماری آلزایمر بین کیفیت خواب افراد و آنچه در مغز می‌گذرد ارتباط وجود دارد. اما آنچه قبلاً آزمایش نشده این است که آیا خواب شما در حال حاضر پیش بینی می‌کند چه اتفاقی سالها بعد برای شما خواهد افتاد و این سوالی است که ما داشتیم. محققان، ۳۲ بزرگسال از نظر شناختی سالم را در اواسط ۷۰ سالگی خود استخدام کردند. همه کسانی که در ابتدا در یک آزمایشگاه خواب شبانه شرکت کردند و به محققان اجازه دادند رفتارهای خواب پایه را ثبت کنند. طی چند سال آینده افراد به طور دوره ای اسکن PET را ردیابی می‌کردند که رشد پلاک های آمیلوئید را در مغز آنها ردیابی می‌کند.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *