گردشگری سلامت
آیا پزشکی از راه دور (تله مدیسن) جای گردشگری سلامت را خواهد گرفت؟
سپتامبر 21, 2020
گردشگری سلامت
آزمایش نمونه اولیه از خون صدمات مغزی را در عرض چند دقیقه نشان می‌دهد
سپتامبر 22, 2020

تنهایی مرتبط با خطر دیابت

تنهایی، که در آن نیازهای اجتماعی فرد برآورده نمی‌شود، ممکن است در حال افزایش باشد. گزارش اخیر نشان داد که تقریبا نیمی از مردم ایالات متحده گاهی یا همیشه احساس تنهایی می‌کنند. تنهایی حتی در بین نسل های جوان بیشتر دیده می‌شود. برخی معتقدند که فناوری ممکن است نقشی در احساس تنهایی در بین نسل های جوان داشته باشد، به طوری که رسانه های اجتماعی و سایر اشکال ارتباطات آنلاین به طور فزاینده ای جایگزین ارتباط واقعی انسان می‌شوند.
فراتر از تأثیر منفی احساسی احساس انزوا، تنهایی نیز یک خطر عمده برای سلامت جسمی است. تحقیقات تنهایی را با بیماری عروق کرونر قلب مرتبط دانسته و دریافته است که تنهایی بیشتر از چاقی تهدید کننده سلامتی است. حتی یک مطالعه نشان داد خطر مرگ و میر در افراد تنها تنها بیشتر از افرادی است که احساس تنهایی نمی‌کنند. یک مطالعه جدید از کالج کینگز لندن در انگلیس به لیست نگرانی های سلامتی مرتبط با تنهایی اضافه می‌کند، و نشان می‌دهد افرادی که تنها هستند ممکن است به دیابت نوع ۲ مبتلا شوند.
محققان دریافتند که تنهایی، پیش بینی کننده قابل توجهی برای دیابت است. این یافته زمانی محقق شد که آنها عوامل مخدوش کننده احتمالی مانند سن، جنس، قومیت، ثروت، سیگار کشیدن، فعالیت بدنی، وزن بدن، مصرف الکل، فشار خون بالا و بیماری های قلبی عروقی را در نظر گرفتند.
این مطالعه، که برای اولین بار ارتباط بین تنهایی و دیابت نوع ۲ را پیدا کرده است، بر اساس داده های بیش از ۴۰۰۰ نفر از افراد ۵۰ سال به بالا، با میانگین سنی ۶۵ سال است. جمع آوری داده ها در طول مطالعه طولی پیری انگلیسی صورت گرفت. در شروع مطالعه حاضر، هیچ یک از شرکت کنندگان دیابت نداشتند و در همه آنها سطح گلوکز خون در محدوده سالم بود. در طی یک دوره پیگیری ۱۲ ساله، ۲۶۴ نفر در این مطالعه (تقریبا ۶ درصد از نمونه) به دیابت نوع ۲ مبتلا شدند.
محققان دریافتند که میزان تنهایی افراد در آغاز مطالعه پیش بینی کننده قابل توجهی برای ابتلا به دیابت است.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *