واکسن های هیدروژل ممکن است از واکسن های مایع فعلی موثرتر باشند

گردشگری سلامت
نارسایی حاد کلیوی؛ یکی دیگر از عوارض ویروس کرونا
سپتامبر 23, 2020
گردشگری سلامت
نقش بیمارستان‌های بزرگ در گردشگری پزشکی
سپتامبر 26, 2020

واکسن های هیدروژل ممکن است از واکسن های مایع فعلی موثرتر باشند

واکسن ها با قرار گرفتن در بدن میزبان، سیستم ایمنی فرد را افزایش می‌دهد. واکسن ها از مولکول های معروف به آنتی ژن ها، که از نسخه مرده ویروس مورد هدف بدست می‌آیند، درست می‌شوند. سیستم ایمنی بدن با تولید آنتی بادی هایی که آنتی ژن ها را هدف قرار می‌دهند ، به ویروس پاسخ می‌دهد. بنابراین، اگر بیمار متعاقباً در معرض ویروس زنده واقعی قرار بگیرد، آنتی بادی هایی از قبل وجود دارند که آماده کشتن آن هستند. با این حال به طور معمول، بدن فقط یک تا دو روز در معرض آنتی ژن های موجود در واکسن های مایع قرار می‌گیرد. در مقابل، در صورت عفونت واقعی توسط ویروس زنده، دوره قرار گرفتن در معرض آنتی ژن بیشتر از دو تا سه هفته است. این به سیستم ایمنی بدن زمان بیشتری برای تولید آنتی بادی می‌دهد، در نتیجه بیشتر از آنها ساخته می شود.
با توجه به این نکته، تیمی از دانشمندان دانشگاه استنفورد هیدروژل آزمایشی حاوی نانوذرات یک پلیمر زیست سازگار ایجاد کردند. سپس این هیدروژل با آنتی ژن های ویروسی همراه با مواد کمکی مخلوط شد – ماده دوم ماده اصلی دیگر واکسن ها است که به تحریک سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.
وقتی این مخلوط به زیر پوست موش های آزمایشگاهی تزریق شد، ناحیه ای ملتهب ایجاد کرد که سلول های ایمنی را به خود جذب می‌کند و در عین حال آنتی ژن ها و مواد کمکی را برای مدت چند روز آزاد می‌کند. این در مقایسه با گروه کنترل موشهای واکسینه شده سنتی، در طی مدت زمان طولانی تری موش ها تعداد بیشتری آنتی بادی تولید کرد. علاوه بر این، آنتی بادی های تولید شده توسط گروه اول میل تقریباً ۱۰۰۰ برابر بیشتری به آنتی ژن ها دارند، به این معنی که در هدف قرار دادن آنها بسیار موفق تر خواهند بود.
دانشمندان اکنون می‌خواهند ببینند که فناوری هیدروژل تا چه اندازه در محافظت از گیرندگان در برابر بیماری های خاص موثر است.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *