میکروربات هایی که اتصال میان سلول های عصبی را برقرار می‌کنند

گردشگری سلامت
سطح پایین ویتامین دی احتمال مرگ بر اثر کرونا را افزایش میدهد
سپتامبر 27, 2020
گردشگری سلامت
خوردنی‌های پاییزیِ مفید برای تقویت سیستم ایمنی
سپتامبر 28, 2020

میکروربات هایی که اتصال میان سلول های عصبی را برقرار می‌کنند

ربات‌های کوچک می‌توانند اتصالات میان سلول‌های عصبی باشند و مانند پلی میان دو گروه متفاوت از سلول‌ها عمل کنند. به گفته پژوهشگران، ممکن است که این ربات‌های کوچک بتوانند به رشد شبکه‌ای از سلول‌های عصبی در آزمایشگاه کمک کنند و حتی به تقویت روش‌های ترمیم سلول‌های عصبی بیانجامند. پژوهشگران “موسسه علم و فناوری کره جنوبی”(KIST) به سرپرستی “یونهی کیم”(Eunhee Kim) و “هونگسو چوی”(Hongsoo Choi)، از مهندسان این موسسه، ربات‌های مستطیل شکلی ابداع کرده‌اند که طول آنها ۳۰۰ میکرومتر است. در قسمت بالای ربات‌ها، شیارهای باریک و افقی، تقریباً به عرض شاخه‌های سلول‌های عصبی قرار دارند که پیام‌ها را با سلولهای دیگر رد و بدل می کنند.
پژوهشگران دریافتند که این میکروربات ها، زمین حاصلخیزی برای سلول‌های عصبی موش‌ها هستند. همزمان با رشد سلول‌ها، آکسون‌های ارسال‌کننده پیام و دندریت‌های گیرنده پیام، شیارهای باریک این ربات‌ها را دنبال می‌کنند. هدف یک میکروربات در زمانی که با حدود ۱۰۰ سلول عصبی بارگیری شد، این بود که بین دو گروه جداگانه از سلول‌های عصبی قرار بگیرد و فاصله میان آنها را پر کند. میدان‌های مغناطیسی چرخشی، میکروربات را به سمت هدف هدایت می‌کند.
این اتصالات جدید، به سیگنال‌های عصبی امکان دادند تا از یک خوشه سلول‌های عصبی به خوشه دیگری انتقال یابند. شاید ایجاد این پل‌های عصبی، به پژوهشگران امکان دهد تا مدل‌های بهتری از شبکه‌های پیچیده سلول‌های عصبی مغز طراحی کنند. ممکن است که سیستم‌های مشابه، به ابداع روش‌های جدیدی برای بررسی رشد سلول‌های عصبی منجر شوند و نهایتا به درمان افراد مبتلا به آسیب‌های عصبی کمک کنند.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *