افسردگی مادران مرتبط با ضربان بالاتر قلب نوزادان

گردشگری سلامت
نانوذره اسب تروا رویکردی بدون دارو برای از بین بردن سلولهای سرطانی دارد
سپتامبر 29, 2020
گردشگری سلامت
ورود زودهنگام گلوتن به رژیم غذایی کودکان ممکن است از سلیاک جلوگیری کند
سپتامبر 30, 2020

افسردگی مادران مرتبط با ضربان بالاتر قلب نوزادان

نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد ضربان قلب نوزادان با مادران مبتلا به اضطراب یا افسردگی به‌طور قابل‌توجهی بالاتر از حد طبیعی است. کارشناسان باور دارند این مورد ممکن است نوزادان را در معرض خطر مشکلات طولانی‌مدت قرار دهد.
محققان آلمانی در یادداشت‌های پیش زمینه یادآور شدند، تعامل مادر و نوزاد نقش مهمی در رشد سالم کودکان دارد، اما مادران مبتلا به افسردگی یا اضطراب پس از زایمان ممکن است از نظر عاطفی از نوزادان فاصله بگیرند. فابیو بلانکودورموند، محقق این پژوهش از دانشگاه هایدلبرگ اظهار کرد: ما دریافتیم اگر مادری مضطرب یا افسرده است، کودک او در مقایسه با نوزادانی با مادران سالم در طول آزمایش واکنش فیزیولوژیکی حساس‌تری نسبت به استرس از خود نشان می‌دهد.
در این مطالعه مقدماتی، محققان ۵۰ مادر و نوزادان آنها را ارزیابی کردند؛ آنها دریافتند وقتی مادری مضطرب یا افسرده است از کودک فاصله می‌گیرد و در پی آن ضربان قلب نوزاد به طور متوسط ​​در هر دقیقه هشت بار بیشتر از نوزادان مادران سالم است. محقق این مطالعه ادامه داد: «این نخستین بار است که اثر جسمی افسردگی مادر در نوزادان ۳ ماهه مشاهده شده است؛ این اختلال ممکن است در سایر سیستم‌های استرس فیزیولوژیکی اثر داشته باشد و منجر به مشکلات روان‌شناختی شود».
بلانکودورموند گفت: با این حال، تحقیقات باید با یک نمونه بزرگتر تکرار شود تا اطمینان حاصل شود که نتایج مطابقت دارد
.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *