باکتری ها، تهدیدی غیرکرونایی که سلامت بشر را هدف قرار داده است

گردشگری سلامت
تاثیر کاهش مصرف کربوهیدرات در ابتلاء به بیماری های قلبی
اکتبر 5, 2020
گردشگری سلامت
نوشابه های گازدار احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ را تا ۲۵ درصد افزایش می‌دهد
اکتبر 10, 2020

باکتری ها، تهدیدی غیرکرونایی که سلامت بشر را هدف قرار داده است

درحالیکه جهان در تلاش برای پایان دادن به همه گیری بیماری کووید-۱۹ است کارشناسان می‌گویند که جهان با تهدید بیماری عفونی دیگری مواجه است. گسترش باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک همچون شیوع بیماری کووید-۱۹ مورد توجه قرار ندارد چرا که بیماری های ناشی از مقاومت آنتی بیوتیکی به تدریج و به کندی گسترش پیدا می‌کند و این درحالیست که کروناویروس در مدت زمان کوتاهی جهان را در بر گرفته است.
هرچند کارشناسان بر این باورند که باکتری می‌تواند تهدیدی مشابه با بیماری کووید-۱۹ ایجاد کند. طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا، تقریبا سه میلیون آمریکایی در سال به یک نوع از عفونت باکتریایی مقاوم در برابر آنتی بیوتیک مبتلا می‌شوند که از این میان تقریبا ۳۵ هزار نفر جان خود را از دست می‌دهند.
در سطح جهان نیز هر سال حدود ۷۰۰ هزار نفر بر اثر ابتلا به این عفونت ها فوت می‌کنند. سازمان جهانی بهداشت پیش بینی کرده است در صورتیکه روند فعلی ادامه داشته باشد تا سال ۲۰۵۰ حدود ۱۰ میلیون نفر بر اثر عفونت های مقاوم به آنتی بیوتیک جان خود را از دست خواهند داد. به گزارش ساینس الرت، به دلیل تجویز بیش از حد آنتی بیوتیک ها، استفاده بیش از حد از آنها برای دام ها و سایر عوامل، درمان بسیاری از انواع مختلف عفونت های باکتریایی، سخت و حتی گاهی غیرممکن شده است.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *