ماسک های صورت بسیار مفید هستند و باعث مشکلات تنفسی نمی‌شوند

گردشگری سلامت
محافظت دربرابر سرماخوردگی و آنفولانزا با رعایت پروتکل های ایمنی کرونا
اکتبر 10, 2020
گردشگری سلامت
کدام افراد نباید عسل طبیعی مصرف کنند؟
اکتبر 11, 2020

ماسک های صورت بسیار مفید هستند و باعث مشکلات تنفسی نمی‌شوند

این تحقیق، به از بین بردن برخی از شایعات مربوط به استفاده از ماسک های صورت در زمینه بیماری همه گیر COVID-19 کمک می‌کند. با دستیابی جهان به اطلاعات بیشتر در مورد کووید-۱۹ است، دانشمندان به طور فزاینده متقاعد می‌شوند که ماسک ها می‌توانند به کاهش شیوع آن کمک کنند. راه اصلی انتقال کووید-۱۹ شامل ورود ذرات ویروسی به دستگاه تنفسی فرد است. این اتفاق معمولاً پس از سرفه، عطسه یا صحبت در نزدیکی فرد دیگر و تولید قطره یا آئروسل حامل ویروس اتفاق می‌افتد.
در نتیجه، ماسک های صورت نقش مهمی در کاهش قرار گرفتن در معرض ویروس و محدود کردن میزان ویروسی که فرد می‌تواند به دیگران انتقال دهد، دارند. در مورد ارزش ماسک های صورت در کاهش شیوع کووید-۱۹ نظرهای زیادی وجود دارد، هرچند که همیشه اینطور نبوده است. در ابتدا، اطلاعات کمی در مورد ویروس جدید شناخته شده بود و سیاست ها باید براساس بهترین شواهد موجود تدوین می‌شدند، به دنبال مدل های علمی که از داده های اپیدمی های قبلی مربوط به ویروس های مشابه استفاده می‌کردند.
در نتیجه، راهنمایی در مورد استفاده از ماسک از کشوری به کشور دیگر متفاوت است و برخی از ارگان های مهم بهداشتی، از جمله سازمان بهداشت جهانی (WHO)، مشاوره خود را با گذشت زمان تغییر داده اند. در حالی که دانشمندان به طور مستمر اطلاعات جدیدی را کشف می‌کنند، از بسیاری جهات، هنگام ارائه مشاوره در مورد بحران فوری بهداشت عمومی، این تغییرات و اختلافات اجتناب ناپذیر است. به لحاظ دگماتیکی، با وجود شواهد تغییر یافته، یا ارائه مشاوره در مواقعی که شواهد کمی برای توجیه آن وجود داشته باشد، بعید است رویکردهای بهتری باشد. با این حال، تحقیقات نشان داده است که تغییرات چشمگیر در راهنمایی های رسمی اعتماد مردم به علمی را که اساس این سیاست است، کاهش می‌دهد.
علاوه بر این، استفاده از ماسک های صورت به یک نبرد سیاسی تبدیل شده است، طرفداران صوتی در سمت راست آن را محکوم می‌کنند که ماسک اجباری را اعمال می‌کند، یا به عنوان نقض آزادی یا عنصری مشکوک در توطئه گسترده ای که کووید-۱۹ بسیج یا ساخته شده است. در این زمینه، برخی افراد پیشنهاد کرده اند که ماسک های صورت تهدیدی برای سلامت عمومی ، با این فرض که ماسک ها میزان اکسیژن استنشاق را کاهش می‌دهند یا میزان دی اکسید کربن استنشاق شده را افزایش می‌دهند.

بیماران COPD

برای آزمایش این نظریه، محققان تحقیق کوچک حاضر ۱۵ پزشک کارمند خانه را که هیچ مشکلی در سلامتی ریه ها ندارند و ۱۵ جانباز مبتلا به COPD استخدام کردند. جانبازان در بیمارستان بودند تا پزشکان بتوانند سطح اکسیژن آنها را به عنوان بخشی از نظارت منظم COPD بررسی کنند. این نظارت شامل موارد دیگر، سطح اکسیژن خون با آزمایش خون قبل و بعد از ۶ دقیقه تمرین پیاده روی بود. این تمرین در حالی که ماسک پوشیده اید، طبق پروتکل بیمارستان در هنگام شیوع همه گیر انجام شده است. محققان از یک مانیتور LifeSense برای بررسی هوای اتاق پایه استفاده کردند و سپس به طور مداوم در تمام مدت ماسک شرکت کنندگان اندازه گیری می‌کردند.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *