13 ژانویه

درمان بیماری های قلب و عروق

By 
(0 votes)

بخش قلب و گروه ظفرمن، فعالیت خود را با بهره‌مندی از متخصصین مجرب داخلی قلب و عروق  ، قلب اطفال و جراحی قلب آغاز نموده است

خدمات بخش قلب و عروق ظفرمد عبارتند از:     داخلی قلب و عروق: شامل درمان و کاتتریسم قلب راست و چپ، آنژیوگرافی تشخیصی کرونر و عروق محیطی
    اینترونشنال کاردیولوژی: کاتتریسم قلب راست و چپ، آنژیوگرافی تشخیصی کرونر، عروق مرکزی و محیطی، سونوگرافی داخل عروقی (IVUS) و اقدامات درمانی تهاجمی مانند آنژیوپلاستی، استنت‌گذاری، آمبولکتومی و والوپلاستی دریچه قلبی
    اکوکاردیوگرافی
    الکتروفیزیولوژی: کاشت انواع پیس میکر
    جراحی قلب و عروق
    جراحی و اینترونشن عروق محیطی
    قلب اطفال
    بازتوانی (EECP) و کاربرد سلول‌های بنیادی بخش قلب و عروق عرفان با مجهز بودن به دستگاه‌های الكتروکاردیوگرافی، اکوکاردیوگرافی داپلر رنگی، تریدمیل (تست ورزش)، هولتر مانیتورینگ و الکتروشوک، درصدد است تا بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات قلب و عروق را به مراجعین محترم ارائه نماید.
الکتروکاردیوگرافی گرفتن نوار قلب نوعی روش سنجش شاخص‌های قلبی در علوم و فناوری پزشکی است که در مرکز قلب عرفان، با استفاده از تجهیزات مدرن انجام می‌شود. کاربرد الکتروکاردیوگرافی در موارد زیر می‌باشد.     آریتمی‌های قلب (ضربان‌های نابجا و غیر طبیعی قلب)
    تشخيص زودرس انفاركتوس بطن راست يا ديواره خلفي بطن چپ
    تشخيص ايسكمي و صدمه ميوكاردي
    مانيتورينگ دايمي برون ده قلبي به صورت غير تهاجمي
    تشخیص برخی بیماری‌های غیر قلبی مانند انواع مسمومیت‌‌های دارویی و تغییرات کلسیم و پتاسیم خون اکوکاردیوگرافی یکی از خدمات ارائه شده در این مرکز، انجام اکوکاردیوگرافی با استفاده از دستگاه با عملکردی دقیق می‌باشد. در موارد زیر، اکوکاردیوگرافی کاربرد دارد.     تنگى دريچه‌ها: می‌توان علاوه بر تنگى دريچه‌هاى طبيعی، دریچه‌های مصنوعى را نیز ارزيابى کرد و شدت آن را تعيين نمود.
    نارسایى دريچه‌ها: مشکلات ساختاری مانند لرزش دريچه و وژتاسيون را که منجر به نارسایى مى‌شود، مشخص می‌کند. اکو مى‌تواند مشخص کند که آيا عملکرد بطن طبيعى است.
    کار بطنی: اختلالات حرکت سرتاسرى و ناحيه‌اى هر دو بطن را مى‌توان ارزيابى کرد. ممکن است هايپرتروفی بطنى و نیز شواهد هايپرتانسيون ريوى مشخص شود.
    منبع قلبى آمبولی: ممکن است لخته خون در داخل دهليز يا بطن، تومورهاى داخل قلبى و وژتاسيون‌هاى دريچه‌اى ديده شوند.
    اندوکارديت: در بيش از نيمى از بيماران وژتاسيون ديده مى‌شود. همچنین می‌توان عوارض اندوکارديت مانند نارسایى دريچه‌اي را نيز ارزيابى کرد.
    بيمارى‌هاى مادرزادى قلب: اکو، داپلر و اکو با کنتراست (تزريق وريدى سريع محلول نمکي)، اقدامات غير تهاجمى انتخابى براى تشخيص ضايعات مادرزادى مى‌باشند.
    ريشه آئورت: آنوريسم و ديسکسيون آئورت را مى‌توان ارزيابى کرد و عوارض آن مانند نارسائى آئورت و تامپوناد را بررسى نمود. اکو روشی برای تشخیص کارديوميوپاتى هایپرتروفيک، پرولاپس دريچه ميترال و افيوژن پريکارد است.

Read 301138 times Last modified on پنج شنبه, 15 بهمن 1394 10:41

عضو خبرنامه شوید

برای دریافت اخبار ما،ایمیلتان را وارد کنید

نگران نباشید، ما برایتان اسپم نخواهیم فرستاد