گردشگری سلامت
راهکارهایی برای کاهش استرس کرونا
نوامبر 19, 2020
گردشگري سلامت
آیا شیفت شب شما را مبتلا به آسم می‌کند؟
نوامبر 21, 2020

عوارض مصرف آنتی بیوتیک در نوزادان

بررسی ها حاکی از آن است که کودکان کمتر از دو سال که داروی آنتی بیوتیک مصرف می‌کنند بیشتر احتمال دارد در سال‌های بعد به آلرژی، آسم و دیگر بیماری‌ها دچار شوند. در این بررسی آمده است: کودکان و نوزادانی که یک دوز آنتی بیوتیک دریافت کنند بیشتر احتمال دارد بعدها به بیماری‌های مختلف مثل آسم، اگزما، تب یونجه، آلرژی غذایی، بیماری سلیاک، مشکلات وزن و چاقی و نیز اختلال کم توجهی-بیش فعالی مبتلا شوند.
این مطالعه نشان داد که چندین روش درمانی آنتی بیوتیکی در کودکان کمتر از دو سال، با خطر ابتلا به چندین بیماری در کودک همراه است که این بیماری ها با توجه به جنسیت، سن، نوع دارو و دوز مصرفی متفاوت است. محققان مرکز مایوکلینیک تاکید کردند این مطالعه، ارتباط این شرایط و نه علت بودن آن را نشان می‌دهد. یافته های بدست آمده فرصتی را برای هدف گیری تحقیقات آینده به منظور تعیین رویکردهای مطمئن و ایمن برای زمانبندی، دوز و انواع آنتی بیوتیک مصرفی در این گروه سنی کودکان فراهم می‌کند.
در این بررسی اطلاعات بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ کودک مورد مطالعه قرار گرفت. حدود ۷۰ درصد از این کودکان حداقل یک آنتی بیوتیک و بیشتر آنان، چندین آنتی بیوتیک مصرف کرده‌اند. محققان مشاهده کردند در میان کودکانی که یک یا دو نسخه آنتی بیوتیک دریافت کرده‌اند تنها دختران به طور قابل توجهی در معرض خطر ابتلا به آسم و سلیاک بوده اند. این درحالیست که دریافت سه یا چهار نسخه آنتی بیوتیک با خطر بروز بیماریهای آسم، اگزما و چاقی در دختران و پسران همراه بوده است.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *