گردشگری سلامت
امکان پیشرفت کرونا در بیمارانی که قرنطینه خانگی هستند
دسامبر 5, 2020
گردشگری سلامت
اولین تنفس کودک باعث تغییرات در مغز می‌شود
دسامبر 9, 2020

انسولین خود تنظیم نوید کنترل قند خون ایمن‌تر

این مولکول تجربی تاکنون فقط روی حیوانات آزمایش شده است اما محققان امیدوارند که توسعه بیشتر به دیابتی ها انسولین درمانی ایمن تر و راحت تری در آینده ارائه دهد. برای اکثر افراد دیابتی، حفظ سطح قند خون سالم مانند تعادل مداوم روی یک طناب است. تزریق انسولین می‌تواند به کاهش قند خون بالا کمک کند، اما مصرف بیش از حد انسولین یا دوز آن در زمان اشتباه می‌تواند خطرناک باشد و منجر به افت قند خون شود. نود جنسن، نویسنده تحقیق جدید از دانشگاه کپنهاگ، توضیح می‌دهد: مشکل دیابت این است که انسولین همیشه به یک روش کار می‌کندو فقط قند خون را کاهش می‌دهد، حتی اگر این مورد بیمار نباشد.
جنسن می‌گوید که سالها پیش یکی از همکارانش یک دیابت نوع ۱ را برای او تعریف کرد که بعد از آنکه همسرش به اشتباه به او انسولین داد در آن زمان از دنیا رفت، او مجبور به شکل سالم تری از انسولین شد. مرد احساس ناراحتی می‌کرد و با تصور اینکه این نتیجه قند خون بالا است، انسولین تجویز می‌شود. اما متأسفانه، دوز انسولین در نهایت منجر به مرگ مرد شد. جنسن می‌گوید: به همین دلیل است که ما اولین گام به سمت نوعی انسولین را تنظیم کرده‌ایم که می‌تواند خود را متناسب با سطح قند خون بیمار تنظیم کند. این توانایی فوق العاده‌ای برای بهبود چشمگیر زندگی افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ دارد.
این تحقیق چشمگیر یک مولکول انسولین پاسخگو به گلوکز ارائه می‌دهد که می‌تواند به طور خود به خود باعث افزایش یا کاهش فعالیت آن در پاسخ به سطح قند خون در گردش خون شود. جنسن می‌گوید: این مولکول به طور مداوم مقدار کمی انسولین آزاد می‌کند، اما بسته به نیاز متفاوت است. این به بیماران دیابتی نوع ۱ درمان راحت تر و راحت تری خواهد داد. مطالعه جدید نه تنها توسعه این مولکول جدید انسولین را توصیف می‌کند بلکه اثر آن را در مدل های حیوانی نشان دهد. آزمایش های بی سابقه نشان می‌دهد که انسولین به طور موثری به نوسانات گلوکز خون در موش ها پاسخ می‌دهد.
جنسن در مورد موفقیت تیمش خوش بین است اما به طور عملی یادآور می‌شود که هنوز سالها کار در پیش است تا این نوع انسولین خودتنظیم وارد بازار شود. تحقیقات هنوز در مراحل مقدماتی است و هنوز اثبات نشده است که در انسان بی خطر یا موثر است. با این حال، این هنوز یک موفقیت برجسته در شیمی است، ارائه اولین شواهد از یک مولکول انسولین پاسخگو به گلوکز که در یک موجود زنده زندگی می‌کند. جنسن می‌گوید: ما مولکول انسولین را بر روی موش آزمایش کرده‌ایم و خود نیز اثبات شده است. گام بعدی توسعه مولکول است تا سریعتر و دقیق تر عمل کند. و سرانجام آزمایش آن بر روی انسان – یک فرآیند که ممکن است سالها طول بکشد. اما مطمئناً ارزش این را دارد که فرد به آن امیدوار باشد.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *