گردشگری سلامت
تاثیر آلودگی هوا بر بروز نوعی عارضه در کودکان
ژانویه 15, 2021
گردشگری سلامت
مصرف غذاهای سرخ شده عامل بروز بیماری قلبی و سکته مغزی
ژانویه 20, 2021

کاهش استرس محیط کار با گذراندن وقت در فضای سبز

این رابطه حتی پس از کنترل طیف وسیعی از عوامل نیز قابل توجه بود. در این مطالعه بیش از ۶۰۰۰ کارگر ژاپنی شرکت داشتند. استرس مربوط به کار ، کارمندان سراسر جهان را تحت تأثیر قرار می دهد. در سال ۲۰۱۹ ، سازمان بهداشت جهانی فرسودگی شغلی (WHO) – که به عنوان سندرم ناشی از استرس مزمن در محل کار تعریف شده است – به مجموعه رسمی بیماری های خود به عنوان یک پدیده شغلی اضافه کرد. کارمندان و کارگران در ژاپن، جایی که فرهنگ در آنها معمولاً حکم می‌کند که کارمندان ساعتهای طولانی بی رحمانه کار کنند، قطعاً از استرس شغلی در امان نیستند.
بر اساس آمارهای دولتی، در سال ۲۰۱۸، کارمندان و کارگران در ژاپن فقط ۵۲.۴ درصد از مرخصی استحقاق خود را دریافت کردند. ژاپنی ها حتی یک کلمه – “کاروشی” – برای توصیف مرگ توسط کار زیاد دارند. در مطالعه جدید، که در بهداشت عمومی در عمل به نظر می‌رسد، دانشمندان دانشگاه تسوکوبا در ژاپن داده های نظرسنجی از ۶۴۶۶ کارگر ژاپنی را که بین ۲۰ تا ۵۹ سال داشتند در نوامبر ۲۰۱۷ بررسی کردند.
به عنوان بخشی از بررسی اولیه، هر یک از کارگران نمره حس انسجام (SOC) را دریافت کردند. در سال ۱۹۷۹، آرون آنتونوفسکی، جامعه شناس، برای اولین بار SOC را به عنوان یک مفهوم معرفی کرد. این به توانایی یک فرد در نگاه به جهان و دیدن اینکه خود می‌توانند زندگی خود را معنی دار، قابل کنترل و درک کنند، اشاره دارد. وی در ادامه به ساختن پرسشنامه ای پرداخته است که تحلیل می‌کند چگونه پاسخ دهندگان چیزهایی را که برای آنها اتفاق می‌افتد و همچنین توانایی آنها در مدیریت شرایط و معنی گرفتن از آن را درک می‌کنند.
یک مطالعه قبلی نشان داد که افرادی که دارای نمره SOC قوی هستند، در طول وقایع استرس زای زندگی مقاومت بیشتری نشان می‌دهند. این یافته از تحقیقات قبلی پشتیبانی می‌کند که نشان می‌دهد در محل کار، نمره قوی SOC می‌تواند نشان دهد که یک کارگر توانایی خوبی برای کاهش استرس دارد. پروفسور شینیچیرو ساساهارا از دانشگاه تسوکوبا، یکی از نویسندگان این مطالعه، توضیح می‌دهد: “SOC ظرفیت های ذهنی را برای تحقق کاهش و مقابله با استرس نشان می‌دهد.” نویسندگان این مطالعه خاطرنشان کردند که محققان قبلاً اثبات کرده‌اند که افرادی که ازدواج کرده یا در کالج یا تحصیلات تکمیلی تحصیل کرده‌اند، نمره SOC بالایی دارند.
آنها همچنین می‌نویسند که افراد سیگاری به احتمال زیاد دارای SOC قوی نسبت به افراد سیگاری هستند و افرادی که مرتبا ورزش می‌کنند تمایل به نمره SOC قوی تری نسبت به افراد غیر سیگاری دارند. برای این مطالعه، محققان پاسخ دهندگان نظرسنجی را بر اساس تعداد دفعات گزارش پیاده روی در جنگل ها یا فضای سبز به گروه ها تقسیم کردند. آنها سپس به دنبال همبستگی بین زمان صرف پیاده روی در طبیعت و طیف وسیعی از عوامل از جمله نمره SOC، جنس، سن، وضعیت تأهل، سابقه تحصیلات، درآمد خانوار، عادت های سیگار کشیدن و ورزش بدنی بودند.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *