گردشگری سلامت
چاپ ژل حاوی سلولهای زنده استخوان توسط پرینتر سه بعدی
ژانویه 27, 2021
گردشگری سلامت
تکه‌های میکرو سوزنی نشانه‌های زیستی را در سطوح بسیار پایین تشخیص می‌دهند
ژانویه 30, 2021

ریزش مو یکی از عوارض کرونا

دکتر عبدالهی متخصص پوست، مو و زیبایی افزود: ریزش موی مقطعی بیشتر به دنبال ابتلا به بیماری‌های گوناگون ایجاد می‌شود. وی با بیان این که ابتلا به بیماری عفونی و تب دار می‌تواند عاملی برای ریزش موی مقطعی باشد، تصریح کرد: کاهش وزن ناگهانی، مصرف برخی داروها، زایمان و شیردهی از دیگر عوامل ریزش مو است. وی افزود: با درمان علت های زمینه‌ای که باعث ریزش مو شده و مصرف داروهای محرک رشد مو در کنار رفع کمبودهای تغذیه‌ای، فولیکول مو تقویت می‌شود.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بیماری‌هایی نظیر اختلالات تیروئید، کم‌خونی و بیماری‌های عفونی را از دیگر عوامل احتمالی ریزش مو ذکر کرد و ادامه داد: این بیماری های می‌توانند باعث آسیب در بخشی از پوست شده که با ایجاد عفونت‌های ویروسی و قارچی مو را به دنبال دارد. عبدالهی همچنین گفت: درمان کم کاری تیروئید و تامین کمبود ذخایر آهن و روی با مصرف داروهای مکمل می‌تواند ریزش مو را به میزان قابل توجهی متوقف کند. وی خاطرنشان کرد: بیماری‌هایی که با تب همراه هستند مثل آبله مرغان و سرخک نیز از دیگر بیماری‌هایی هستند که به ریزش موی مقطعی دامن می‌زنند.
این متخصص پوست، مو و زیبایی، در ادامه زایمان و دوران شیردهی را از دیگر علل شایع ریزش موی مقطعی در زنان دانست و افزود: این روند ریزش ممکن است تا ۶ ماه ادامه داشته باشد و اگر درمان آغاز شود تا ۹۰ درصد موی از دست رفته جایگزین می‌‌شود، در غیر این صورت حداکثر تا ۵۰ درصد موهای سر بازگشت دارد.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *