گردشگری سلامت
تاثیر یک پروتئین بر آفت دهان
فوریه 17, 2021
گردشگری سلامت
دلایلی که کاهش وزن را سخت می‌کند
فوریه 20, 2021

غذاهای غنی از آهن

کم خونی فقر آهن، رایج ترین شکل کم خونی می‌باشد، که در آن کاهش تعداد گلبول های قرمز خون صورت می‌گیرد. بدون آهن کافی، بدن شما نمی‌تواند هموگلوبین کافی تولید کند. هموگلوبین ماده‌ای در گلبول های قرمز که امکان انتقال اکسیژن به بافت های بدن را برای آنها فراهم می‌کند. در نتیجه، ممکن است احساس ضعف، خستگی و تحریک پذیری داشته باشید. حدود ۲۰٪ از زنان، ۵۰٪ از زنان باردار و ۳٪ از مردان آهن کافی در بدن ندارند. راه حل، در بسیاری از موارد، مصرف بیشتر غذاهای سرشار از آهن است.
وقتی غذا را می‌خورید، آهن به طور عمده از طریق قسمت بالای روده کوچک به بدن شما جذب می‌شود. آهن در رژیم غذایی به دو شکل وجود دارد: هِم و غیر هِم. Heme از هموگلوبین گرفته شده است. این ماده غذایی در غذاهای حیوانی که در اصل حاوی هموگلوبین بودند مانند گوشت قرمز، ماهی و مرغ یافت می‌شود (گوشت، مرغ و غذاهای دریایی حاوی آهن‌هِم و غیر هِم هستند). بدن شما بیشترین آهن را از منابع هِم جذب می‌کند.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *