مهار عفونت مالاریا با پادتن های مونوکال

گردشگری سلامت
پالس های فراصوت متمرکز بر کبد به درمان چاقی کمک می‌کنند
مارس 7, 2021
گردشگری سلامت
مزایا و ویزگی های فلفل قرمز
مارس 11, 2021

مهار عفونت مالاریا با پادتن های مونوکال

آنتی‌بادی‌ های مونوکلونال یا پادتن‌ های تک‌دودمانی نوعی از آنتی‌بادی‌ها هستند که در آزمایشگاه‌ها برای مقاصد تحقیقاتی یا برای درمان بیماری‌ها تولید می‌شوند. محققان «موسسه پژوهشی والتر رید» در آمریکا با همکاری محققان «دانشگاه دوک» در این مطالعه متوجه شدند که گروهی از پادتن ‌ها موسوم به پادتن های ونوکلونال می‌توانند راهبرد موثری برای مقابله با عفونت مالاریا باشند.
این مطالعه نشان می‌دهد که پادتن‌ های مونوکلونال مانند CIS۴۳، در ارزیابی انگل‌ های کشت شده مالاریا که انسان را تحت تاثیر قرار می‌‌دهند، بیشترین تاثیر را داشته‌ اند؛ در حالی که نوع دیگر پادتن‌ ها به نام mAb317، فعالیت بهتری را در موش‌های مبتلا به مالاریا نشان داد. محققان اظهار داشتند: شاید تفاوت در ارزیابی پادتن‌ های مونوکلونال بتواند نواحی مجزایی را در پروتئین circumsporozoite نشان دهد که می‌توان از آن برای تولید واکسن ‌های بهبود یافته استفاده کرد.
مالاریا که توسط پشه‌های ناقل شیوع می‌یابد، سالانه بیش از ۲۰۰ میلیون مورد ابتلا به همراه دارد و جان صدها هزار نفر را می‌گیرد. این بیماری در میان زنان و کودکانی که ساکن فقیرترین نواحی جهان با منابع محدود هستند، گسترش قابل توجهی دارد.
به رغم دهه ‌ها پژوهش در مورد واکسن مالاریا، تاثیر واکسن ‌های کنونی در آزمایش‌ها کم بوده است. بسیاری از محققان در سرتاسر جهان، توجه خود را به استفاده از پادتن ها در مقابله با پروتئین circumsporozoite معطوف داشته‌اند. برخلاف واکسن ‌ها که واکنش محافظتی آنها به چندین دوز نیاز دارد و چندین ماه زمان می‌برد، ممکن است پادتن های مونوکلونال بلافاصله پس از تزریق یک دوز، ماه‌ها محافظت ارائه دهند و هزینه بسیار کمتری نسبت به ابداع داروهای جدید داشته باشد.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *