بثورات پوستی از نخستین نشانه‌های ابتلا به کرونا

گردشگری سلامت
IBM برای ساخت آنتی بیوتیک های جدید از هوش مصنوعی بهره می‌گیرد
مارس 14, 2021
گردشگری سلامت
قند موجود در رژیم غذایی تولید چربی در کبد را دو برابر می‌کند
مارس 20, 2021

بثورات پوستی از نخستین نشانه‌های ابتلا به کرونا

پژوهش‌های پیشین که در بیمارستان‌ها انجام شده‌اند، نشان داده است که بیماران مبتلا به کووید-۱۹ به بثورات پوستی غیرعادی دچار می‌شوند. پژوهشگران انگلیسی در پروژه جدیدی، اطلاعات مربوط به ۳۳۶ و ۸۴۷ نفر نفر را که از اپلیکیشن موسوم به “COVID Symptom Study” استفاده کرده بودند، مورد بررسی قرار دادند. بررسی‌ها نشان داده‌اند که بثورات پوستی، در بزرگسالانی که نتیجه آزمایش کووید-۱۹ آنها مثبت است، بیشتر از افرادی با نتیجه آزمایش منفی دیده می‌شود.
در یک نظرسنجی آنلاین، ۱۷ درصد از بیماران مبتلا به کووید-۱۹، بثورات پوستی را به عنوان نخستین نشانه‌های این بیماری و ۲۱ درصد، آن را تنها نشانه بالینی کووید-۱۹ دانستند. پژوهشگران، این بررسی را با کمک “انجمن متخصصین پوست انگلیس”(BAD) انجام دادند و مجموعه‌ای از شایع‌ترین نشانه‌های پوستی مربوط به ۴۰۰ نفر را تهیه کردند.
“ماریو فالچی”(Mario Falchi)، پژوهشگر “دانشگاه کینگز لندن”(KCL) و از پژوهشگران این پروژه گفت: نشانه‌های پوستی کووید-۱۹، گاهی اوقات نخستین و یا حتی تنها نشانه بیماری هستند. شناخت نشانه‌های ابتدایی کووید-۱۹ممکن است به شناسایی بیمارانی که هنوز شناخته نشده‌اند، کمک کند و امکان انجام دادن اقدامات پیشگیرانه را فراهم آورد تا شیوع بیماری به کمترین مقدار خود برسد.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *