قند موجود در رژیم غذایی تولید چربی در کبد را دو برابر می‌کند

گردشگری سلامت
بثورات پوستی از نخستین نشانه‌های ابتلا به کرونا
مارس 18, 2021
گردشگری سلامت
تحقیقات نشان می دهد که چگونه چای ممکن است فشار خون را کاهش دهد
مارس 21, 2021

قند موجود در رژیم غذایی تولید چربی در کبد را دو برابر می‌کند

این تحقیق همچنین نشان می‌دهد که این تغییرات ناشی از قند در متابولیسم چربی می‌تواند برای مدت زمان طولانی ادامه یابد. تحقیقات قبلی نشان داده است که به طور خاص فروکتوز می‌تواند توانایی کبد در چربی سوزی موثر را مختل کند. ثابت شده است که رژیم های با فروکتوز بالا به میتوکندری آسیب می‌رسانند و کبد را از چربی سوزی به سمت ذخیره آن سوق می‌دهند. تحقیقات جدید بررسی کرد که آیا همین ناهنجاری‌های متابولیکی توسط حجم متوسط قند در رژیم غذایی ایجاد می‌شود یا خیر.
حدود صد جوان سالم استخدام شدند و به سه گروه به علاوه یک گروه کنترل تقسیم شدند و هر گروه هر روز یک نوشیدنی با ۸۰ گرم فروکتوز، گلوکز یا ساکارز مصرف می‌کرد. فیلیپ گربر محقق اصلی در این مطالعه می‌گوید: تولید چربی بدن در کبد در گروه فروکتوز دو برابر بیشتر از گروه گلوکز یا گروه کنترل بود و این نتایج بعد از دوازده ساعت از آخرین وعده غذایی یا مصرف قند وجود داشت. مهمتر از همه، نتایج نشان داد که تولید چربی ساکارز در کبد به همان میزان مشاهده شده با فروکتوز افزایش یافته است. تحقیقات قبلی حاکی از آن بود که تنها فروکتوز این تأثیر منفی را بر متابولیسم چربی کبد دارد.
گربر خاطرنشان می‌کند که این یافته ها حاکی از آن است که مقادیر نسبتاً کمی قند اضافه شده به یک رژیم غذایی می‌تواند باعث اثرات سو متابولیک شود. دیده شد که این تأثیرات مدت زمان طولانی تری از آنچه تصور می‌شد، ادامه دارد. گربر می‌گوید: هشتاد گرم قند روزانه، که معادل حدود ۰.۸ لیتر یک نوشابه غیر طبیعی است، تولید چربی در کبد را افزایش می‌دهد و تولید بیش از حد چربی برای مدت زمان طولانی تری ادامه می‌یابد، حتی اگر قند بیشتری مصرف نشده باشد.
محققان در نهایت اظهار داشتند که این یافته ها یک یادآوری قوی برای محدود کردن قندهای اضافه شده در رژیم روزانه فرد است. بنیاد قلب آمریکا در حال حاضر به مردان توصیه می‌کند بیش از ۳۷.۵ گرم قند اضافه در روز و زنان بیش از ۲۵ گرم قند اضافه شده مصرف نکنند.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *