هیدروژل حاوی بور بهبودی عضلات آسیب دیده را سریع تر می‌کند

گردشگری سلامت
مطالعه بر هورمون استرس هدف جدیدی را برای درمان ریزش مو ارائه می‌دهد
آوریل 3, 2021
گردشگری سلامت
آیا رژیم های روزه داری برای کاهش وزن جواب می‌دهد؟
آوریل 7, 2021

هیدروژل حاوی بور بهبودی عضلات آسیب دیده را سریع تر می‌کند

دانشمندان در اسپانیا هیدروژلی تولید کرده اند که بور را آزاد می‌کند تا تشکیل فیبرهای عضلانی جدید را به سرعت افزایش دهد. بیومواد جدید توسط محققان دانشگاه پلی تکنیک والنسیا و مرکز مهندسی زیستی، بیومتریال و نانو پزشکی ساخته شده است.
این ماده به عنوان یک هیدروژل آلژینات مملو از بور توصیف می‌شود و به گونه ای طراحی شده است که از طریق تزریق زیر جلدی به محل عضله آسیب دیده منتقل می‌شود، جایی که بور آزاد می‌شود و یک واکنش زنجیره ای از حوادث را ایجاد می‌کند که به بازسازی عضلات کمک می‌کند. همانطور که بور به عضلات راه پیدا می‌کند، پروتئین هایی به نام اینتگرین را تحریک می‌کند، که باعث چسبندگی بین سلول ها و ماتریکس خارج سلول می‌شود، ساختار حمایتی که به آنها کمک می‌کند تا در بافت تجمع پیدا کنند.
این تأثیر باعث تحریک مقدار بیشتری چسبندگی در اندازه بزرگتر می‌شود، که سلول های عضلانی تمایز نیافته را برای تولید میوتوب و به نوبه خود فیبرهای عضلانی تازه متصل می‌کند. این روند در موش هایی که تحت آسیب های عضلانی حاد قرار گرفتند مشاهده شد، با این تکنیک تیم بهبودی آنها را بسیار تسریع می‌کند و عضله را قادر می‌سازد با سرعت بیشتری از نو ساخته شود.
دکتر پاتریشیا نویسنده مطالعه، می‌گوید: ما تأیید کردیم که با افزودن بور به سلولهای عضلانی آسیب دیده، میزان چسبندگی آنها افزایش می‌یابد، و اکنون آنها به روشی سریعتر و مقاوم تر می‌چسبند، و به ماهیچه ها اجازه می‌دهند در مدت زمان کوتاه تری احیا شوند. این تیم معتقد است که این فناوری می‌تواند در درمان آتروفی عضلانی مربوط به پیری و همچنین اشکال ارثی دیستروفی عضلانی ارزش ویژه ای داشته باشد. این تحقیقات همچنین زمینه بهبود روشهای درمانی برای پارگی عضلات رایج را فراهم می‌کند که به گفته دانشمندان در نیمی از زمان بهبود می‌یابد.
ریکو می‌گوید: اگر به عنوان مثال، پارگی فیبریلار درجه دو ۳۰ روز طول بکشد، استفاده از هیدروژل ما مدت بهبودی را به ۱۵ روز کاهش می‌دهد.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *