گردشگری سلامت
ده روش درمان خانگی کیست تخمدان
می 10, 2021
گردشگری سلامت
داروی آسم می تواند درمان تومور مغزی باشد
می 14, 2021

تصویر برداری سه بعدی از مغز

در سال ۲۰۱۶ یک روش تصویر برداری ابتکاری به نام تصویر برداری تشدید مغناطیسی تقویت شده (aMRI) معرفی شد. این روش به محققان و پزشکان این امکان را می‌داد تا حرکت ضربان دار مغز را در زمان واقعی مشاهده کنند و از بینش واکنش های بیوشیمیایی بافت مغز استفاده کنند. در ابتدا فقط تجسمات دو بعدی را ارائه می‌داد، اکنون محققان این روش را برای ارائه انیمیشن های سه بعدی چشمگیر بهبود بخشیده اند. این برای اولین بار تصویری دقیق از حرکت مغز در سه بعد به پزشکان ارائه می‌دهد.
ایتامر ترم، دانشجوی دانشگاه استنفورد که روی این پروژه کار می‌کند، توضیح می‌دهد: روش جدید، ضربان های ریتمیک میکروسکوپی مغز را در حین ضربان قلب بزرگتر می‌کند تا امکان مشاهده حرکات پیستونی مانند دقیقه را که کمتر از عرض موی انسان است، فراهم کند. نسخه جدید ۳D یک عامل بزرگنمایی بزرگتر را فراهم می‌کند، که به ما دید بهتر حرکت مغز و دقت بهتر را می‌دهد. تکنیک جدید ۳D aMRI وضوح مکانی بی نظیری را ارائه می‌دهد، و امکان تجسم حرکت در مغز را در سطح جزئیات بی سابقه ای فراهم می‌کند که هم به محققان و هم به پزشکان سود می‌بخشد.
سامانتا هولدزورث، محقق نیوزیلندی که بر روی فناوری اصلی ۲D aMRI کار کرده است، توضیح می‌دهد: “ما از aMRI سه بعدی استفاده می‌کنیم تا ببینیم آیا می‌توانیم بینش جدیدی در مورد تأثیر آسیب های خفیف بر روی مغز پیدا کنیم. همکاری بین مرکز ماتای و دانشگاه اوکلند، با استفاده از aMRI سه بعدی بهمراه روشهای مدل سازی مغز، بررسی می‌کند که آیا می‌توان روشی غیر تهاجمی برای اندازه گیری فشار مغز ایجاد کرد که در بعضی موارد ممکن است نیاز به جراحی مغز را برطرف کند. میریام اسکادنگ، محقق دیگری که به توسعه این فناوری جدید کمک کرد، می‌گوید ۳D aMRI امکان ایجاد انواع کاملا جدیدی از مدل های حرکت مغز را فراهم می‌کند. بینش جدید درباره چگونگی هدایت مایعات به دور مغز به تحقیقات بیشتر در مورد انواع اختلالات مغزی کمک می‌کند.
اسکادنگ می‌گوید: این روش جدید تجسم جذاب می‌تواند به ما کمک کند که چه چیزی جریان مایع را در مغز و اطراف آن هدایت می‌کند. این به ما اجازه می‌دهد مدل های جدیدی از نحوه کار مغز ایجاد کنیم، که ما را در چگونگی حفظ مغز راهنمایی می‌کند؛ یعنی بازگرداندن سلامتی در بیماری یا اختلال.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *