گردشگری سلامت
داروی آسم می تواند درمان تومور مغزی باشد
می 14, 2021
گردشگری سلامت
چطور مراکز مراقبت پس از زایمان در کره رشد کردند؟
می 17, 2021

درمان جدید خشکی دهان

خشکی مزمن دهان علاوه بر اینکه به طور کلی ناخوشایند است، می‌تواند بر سلامت عمومی، سلامت دندان و لثه و توانایی چشایی، جویدن و بلعیدن غذا نیز تأثیر منفی بگذارد. می‌تواند به دلیل شرایط مختلف پزشکی، رژیم های درمانی و داروها ایجاد شود، یا ممکن است به سادگی به عنوان بخشی از روند پیری رخ دهد.
صرف نظر از علت، التهاب غدد بزاقی اغلب عامل مهمی است. التهاب نیز در عفونت های باکتریایی ریه مشکلی ایجاد می‌کند، به همین دلیل اخیراً دانشمندان دانشگاه آلابامای جنوبی به دنبال روش های کاهش آن بودند. به طور خاص، آنها از دارویی به نام روفلومیلاست برای مهار فعالیت آنزیم های فسفودی استراز -۴ (PDE4) التهاب آور در ریه های آلوده موش استفاده می‌کردند. محققان با هدایت نامزد دکترای ابیگیل بوید، با کشف اینکه این دارو باعث افزایش بزاق دهان در حیوانات می‌شود، متعجب شدند.
تجزیه و تحلیل بیشتر نشان داد که این به دلیل مهار PDE4 در غدد بزاقی و در سیستم عصبی خودمختار است، که دسته دوم فرآیندهای غیر ارادی بدن را تنظیم می‌کند. آزمایش های اضافی نشان داد که مهار PDE4 باعث افزایش بزاق در موش های مبتلا به فیبروز کیستیک می‌شود، بیماری که در آن التهاب نه تنها بر توانایی تنفس بیماران تأثیر می‌گذارد، بلکه به طور مکرر دهان آنها را خشک می‌کند. این تیم اکنون امیدوار است که آزمایشاتی را روی انسان انجام دهد.
بوید می‌گوید: بزاق، برای سلامت دهان و دندان و سلامتی آن ضروری است. روش های جدیدی برای درمان خشکی دهان مورد نیاز است زیرا در حال حاضر گزینه های درمانی محدود هستند. این تحقیق به عنوان بخشی از اجلاس سالانه آنلاین انجمن داروسازی و تجربی آمریکایی در حال ارائه است.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *