گردشگری سلامت
دوازده نکته برای یک سفر ایمن و سالم در تابستان
می 19, 2021
گردشگری سلامت
ایجاد سامانه جامع گردشگری سلامت ایران تا ۲ ماه آینده
می 22, 2021

اندازه‌گیری شاخص توده بدن نقطه شروع است نه هدف

منتقدان می گویند که این اندازه گیری به دلیل تبعیض آمیز بودن علیه زنان و افراد رنگین پوست منسوخ شده است. بهترین توصیه کارشناسان این است که از BMI به عنوان ابزاری برای تعیین نیاز به آزمایشات دیگر یا نیاز به تغییر رژیم غذایی یا ورزش استفاده کنید.
اما برای بخشی از جمعیت مانند افراد رنگین پوست ، از جمله افراد آسیایی تبار و همچنین بسیاری از ورزشکاران ، نتایج BMI ممکن است در آن لحظه سلامت واقعی شما را نشان ندهد. هنوز هم ، متخصصان چاقی و سلامت وزن می گویند BMI یک نقطه داده مناسب برای کمک به راهنمایی درمان کلی بیماران است.
دکتر کارولین ام. آپوویان ، مدیر مرکز کنترل وزن و سلامتی در بیمارستان بریگهام در بوستون ، می‌گوید:
اندازه گیری شاخص توده بدن ابزاری عالی برای مردم است ،” اما در برخی از افراد شخصیت و روحیه آنان را فرو می‌پاشد.”
بعنوان مثال: بازیکن لیگ فوتبال با BMI 30.6 بعنوان فرد چاق محسوب می شود. چراکه BMI نمی داند که او عضلانی ، کاملاً قد بلند و دارای شکم شش تکه است. BMI برای گروه های قومی مختلف هم دچار اشتباه می‌شود به دلیل اینکه وزن آنها با هم متفاوت است.
برخی از قومیت ها ، مانند نژاد آسیایی ، می توانند علائم دیابت نوع ۲ را با BMI پایین تر از نمودار نشان دهند. همه می‌دانیم که چاقی یک عامل خطر برای دیابت نوع ۲ است.
سامانتا دکارو ، روانشناس و دستیار مدیر بالینی در مرکز رنفرو فیلادلفیا می‌گوید:
BMI یک نسبت وزن و قد منسوخ ، نژادپرستانه و جنسیتی است که هرگز به منظور ارزیابی یا تشخیص وضعیت پزشکی فرد نبوده است.” “BMI این خیال را تداوم می بخشد که افراد با جثه بزرگتر همیشه در معرض خطر مشکلات سلامتی هستند و افراد با جثه کوچکتر سالم ترند.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *