آیا ورزش شدید می‌تواند باعث بروز بیماری قلبی شود؟

گردشگری سلامت
برخی از باکتریهای روده عوارض جانبی داروی سرطان را کاهش می‌دهند
می 30, 2021
گردشگری سلامت
تست PCR یا آزمایش PCR
ژوئن 1, 2021

آیا ورزش شدید می‌تواند باعث بروز بیماری قلبی شود؟

محققان دریافتند افرادی که بیش از سالها طبق دستورالعمل های فعالیت بدنی ملی به خوبی ورزش می‌کنند، در سنین میانسالی بیشتر دچار کلسیفیکاسیون عروق کرونر (CAC) می‌شوند. CAC، که با استفاده از سی تی اسکن اندازه گیری می‌شود، نشان می‌دهد که پلاک های حاوی کلسیم در عروق قلب وجود دارد که پیش بینی کننده بیماری قلب است. این مطالعه تقریباً ۳۲۰۰ نفر را شامل شد. محققان ۲۵ سال آنها را دنبال کردند، از زمانی که آنها جوان بودند.
در ابتدای مطالعه و طی سه تا هشت ویزیت پیگیری، شرکت کنندگان تعداد دفعات و انواع فعالیتهای بدنی را در آنها گزارش کردند. محققان از این اطلاعات برای تقسیم شرکت کنندگان به سه گروه استفاده کردند: کسانی که از دستورالعمل های فعالیت بدنی پیروی می‌کنند، کسانی که اصلا پیروی نمی‌کنند و کسانی که حداقل سه برابر از آن عبور کرده‌اند. دستورالعمل های فعالیت بدنی ۲۰۰۸ برای منابع معتبر توصیه می‌کند که بزرگسالان حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته با شدت متوسط ​​یا ۷۵ دقیقه در هفته با فعالیت هوازی با شدت زیاد انجام دهند.
فعالیتهای شدید شامل دویدن، دوچرخه سواری، شنا، کلاسهای ورزشی یا رقص و ورزشهای سنگین است. فعالیت های با شدت متوسط ​​شامل پیاده روی، پیاده روی، گلف، ورزش در منزل و باغبانی است. افرادی که سه برابر مقدار توصیه شده ورزش می‌کنند – یا معادل ۴۵۰ دقیقه در هفته از فعالیت متوسط ​​- در مقایسه با افرادی که کمترین ورزش را داشتند، ۲۷ درصد بیشتر در معرض خطر CAC بودند. نتیجه آمار بر اساس نژاد و جنسیت، بیشتر سفیدپوستان در معرض خطر بودند. این گروه ۸۰ درصد بیشتر در معرض خطر CAC بودند. این خطر برای مردان سفیدپوست کمی بیشتر از زنان سفیدپوست بود.
از نظر آماری، نتایج بر اساس نژاد و جنسیت فقط برای مردان سفیدپوست قابل توجه بود. این احتمالاً به این دلیل است که گروههای دیگر شرکت کننده بسیار کمی داشتند. این مطالعه همچنین مزایای رعایت منظم دستورالعمل های فعالیت بدنی را تقویت می‎کند. افرادی که کمتر از مقادیر توصیه شده ورزش می‌کردند بیشتر دچار فشار خون و دیابت نوع ۲ در سنین میانسالی بودند.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *