گردشگری سلامت
آیا ورزش شدید می‌تواند باعث بروز بیماری قلبی شود؟
می 31, 2021
گردشگری سلامت
واکسن آسم
ژوئن 2, 2021

تست PCR یا آزمایش PCR

تست PCR در صورت ابتلای فرد ، وجود ویروس را تشخیص می دهد. این آزمایش همچنین می تواند قطعات ویروس را حتی پس از پاکسازی بیماری و ابتلا ، تشخیص دهد. تست PCR کرونا کووید-۱۹ آزمایشی است که برای تشخیص افرادی که در حال حاضر به ویروس SARS-CoV-2 آلوده شده‌اند انجام می‌شود و به نام ویروس کرونا کووید-۱۹ شناخته می‌شود.
تست PCR کرونا یک آزمایش “استاندارد ” برای تشخیص کووید-۱۹ است و اکنون دقیق‌ترین و مطمئن ترین تست کرونا در دنیا است.
سه مرحله اصلی برای تست PCR کرونا کووید-۱۹ وجود دارد:
نمونه گیری یا جمع آوری نمونه
استخراج ماده ژنتیکی
PCR
جمع آوری نمونه با استفاده از یک سواب برای جمع آوری مواد تنفسی موجود در بینی شما انجام می شود. یک سواب حاوی نوک نرم روی یک چوب بلند و انعطاف پذیر است که به بینی شما وارد می شود. انواع مختلفی از سواب بینی وجود دارد از جمله سواب بینی که نمونه ای را بلافاصله در داخل سوراخ های بینی و سواب های حلق حلقی شما را جمع می کند که برای جمع آوری بیشتر به حفره بینی می رود.
هر دو نوع سواب برای جمع آوری مواد آزمایش COVID-19 PCR کافی است. پس از جمع آوری ، سواب در یک لوله مهر و موم شده و سپس به آزمایشگاه ارسال‌می شود.
هنگامی که یک تکنسین آزمایشگاهی نمونه را دریافت می‌کند ، فرایندی به نام استخراج را انجام می‌دهند که ماده ژنتیکی را از نمونه جدا می‌کند از جمله ماده ژنتیکی هر ویروسی که وجود دارد. سپس مرحله PCR از مواد شیمیایی ویژه و دستگاه PCR به نام سیکلر حرارتی استفاده می‌کند که باعث ایجاد واکنشی می‌شود که میلیون ها نسخه از قسمت کوچکی از ماده ژنتیکی ویروس SARS-CoV-2 را تولید می‌کند. در طی این فرآیند ، اگر ویروس SARS-CoV-2 در نمونه وجود داشته باشد ، یکی از مواد شیمیایی نور فلورسنت تولید می‌کند.
این نور فلورسنت یک “سیگنال” است که توسط دستگاه PCR تشخیص داده می‌شود و از نرم افزار ویژه برای تفسیر سیگنال به عنوان نتیجه آزمایش مثبت استفاده می‌شود.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *