گردشگری سلامت
تست PCR یا آزمایش PCR
ژوئن 1, 2021
گردشگری سلامت
فواید سیر برای سلامتی
ژوئن 3, 2021

واکسن آسم

این آزمایشات نشان می دهد واکسن توانسته علیه مولکول‌های التهابی که شناخته شده اند و باعث آسم شدید می شوند آنتی بادی ایجاد کند. محققان اکنون به دنبال آزمایش های بالینی انسانی در مرحله اول هستند.
آسم یک بیماری بسیار ناهمگن است ، بنابراین فراتر از درمان ، اود کردن حاد با کورتیکواستروئیدهای استنشاقی ، چالش های بزرگی در ایجاد یک درمان جهانی بوجود آورده است. پاسخ مشخصه ای که در حدود ۵۰ درصد بیماران آسم دیده می شود، تولید بیش از حد در مجاری هوایی دو مولکول التهابی ، IL-4 و IL-13 است. مسدود کردن عملکرد این دو مولکول التهابی باعث کاهش شدت حمله‌ور شدن آسم و بهبود عملکرد ریه می‌شود. در حقیقت ، درمانی به نام dupilumab ایجاد شده است که دقیقاً همین کار را انجام می دهد. دوپیلوماب یک درمان با آنتی بادی مونوکلونال است که برای جلوگیری از سیگنالینگ IL-4 و IL-13 طراحی شده است. این دارو برای استفاده در موارد متوسط ​​تا شدید آسم در سال ۲۰۱۸ تأیید شد ، اما به عنوان یک درمان طولانی مدت از محدودیت های زیادی برخوردار است.
روش های درمانی با آنتی بادی مونوکلونال بسیار گران هستند و هزینه آنها در هر دوز هزاران دلار است. برای درمان بیماری های مزمن ، بیماران به دوزهای مداوم نیاز دارند. تحقیقات جدید تولید واکسنی را تشریح می کند که برای القا بدن به تولید آنتی بادی های خود در برابر مولکول های IL-4 و IL-13 طراحی شده است. محققان واکسن به نام مزدوج طراحی کردند که برای القای آنتی بادی علیه آنتی ژن ضعیف ، یک آنتی ژن ضعیف را با یک آنتی ژن قوی متصل می کند.
در این نمونه واکسن آزمایشی آسم دو مولکول IL را با یک سم غیر بیماری زا جفت می کند. در مطالعه ای که اخیراً منتشر شده ، محققان چندین آزمایش بالینی موفق برای این واکسن آسم انجام داده‌اند. محققان با استفاده از مدل های موش ، نشان دادند که این واکسن تا یک سال پس از ایمن سازی ، آنتی بادی علیه IL-4 و IL-13 تولید می کند.
این مطالعه همچنین نشان داد که واکسن علائم آسم را در آزمایش های التهاب حاد آلرژیک کاهش می دهد.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *