مصرف میوه و سبزیجات فراوان خطر ابتلا به کرونا را ۴۰ درصد کاهش می‌دهد

گردشگری سلامت
تصفیه فاضلاب صنایع دارویی
جولای 24, 2021
گردشگری سلامت
خواص کامل نارگیل ، میوه ای برای سلامت و زیبایی
جولای 25, 2021

مصرف میوه و سبزیجات فراوان خطر ابتلا به کرونا را ۴۰ درصد کاهش می‌دهد

محققان «کالج کینگ لندن» به همراه محققان دانشکده پزشکی «هاروارد» در این مطالعه از ۶۰۰ هزار نفر خواستند تا مواد غذایی را که قبل از شروع همه گیری کرونا مصرف می‌کردند، یادداشت کنند.
داوطلبان بر اساس میزان سالم بودن رژیم غذایی به پنج گروه تقسیم شدند. آنها همچنین به مدت ۹ ماه تحت پیگیری قرار گرفتند و از آنها خواسته شد که در صورت ابتلا به ویروس کرونا، به محققان اطلاع دهند و میزان بیماری خود را ثبت کنند.
نتایج این مطالعه نشان داد افرادی که بیشترین میزان سبزیجات را مصرف می کردند، ۴۰ درصد کمتر در بیمارستان بستری بودند و در صورت آلودگی به ویروس کرونا کمتر به اکسیژن نیاز داشتند. همچنین این افراد ۱۰ درصد کمتر احتمال داشت که در مرحله اول به ویروس کرونا آلوده شوند.
محققان سالم ترین افراد را افرادی تعریف کردند که روزانه دو قطعه میوه و سه نوع سبزیجات مختلف مصرف می‌کردند. این افراد همچنین هفته ای ۲۰۰ گرم ماهی روغنی مانند قزل آلا و ساردین می‌خورند و میزان مصرف هفتگی غذاهای فرآوری شده، چرب و شیرین آنها حداقل بود.
از طرف دیگر، ناسالم ترین افراد، افرادی بودند در طول یک هفته کمتر از دو قطعه میوه مصرف می‌کردند و بعضی روزها را بدون مصرف سبزیجات می‌گذراندند.
محققان گفتند: نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که مصرف یک رژیم غذایی پر از گیاه می‌تواند «سیستم ایمنی بدن را تقویت کند» و خطر ابتلا به کووید را به طور بالقوه کاهش دهد.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگریسلامت #توریست #چشمپزشک #پرستار #بینالملل #ویروس #درمان #گردشگریپزشکی #توریست #توریستسلامت #توریسم #توریسمسلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medica
mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *