تولید دارو و تجهیزات پزشکی درمان کرونا توسط پارک‌های علم و فناوری

گردشگری سلامت
دستگاه الکتروریسی ایران ساخت شد
آوریل 27, 2020
گردشگری سلامت
آزمایش بالینی واکسن کرونا در استرالیا
آوریل 29, 2020

تولید دارو و تجهیزات پزشکی درمان کرونا توسط پارک‌های علم و فناوری

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در ابتداء این نشست مجازی اظهار داشت: شرکت های مستقر در این پارک در راستای تولیدات داخلی برای مقابله با ویروس کرونا کیت تشخیص کرونا، سوئیچ‌های تلفنی برای سامانه ۴۰۳۰ را تهیه کرده اند.

عباس زارع ادامه داد: انجام امور پشتیبانی شبانه روزی، ساخت تونل ضدعفونی کننده افراد و ساخت دستگاه مه پاش ضدعفونی کننده محیط نیز از اقدامات هسته های نوآور پارک علم و فناوری دانشگاه تهران است.

وی عنوان کرد: وزارت بهداشت برای پاسخگویی به مردم نیاز به سوییچ مخابراتی داشت که این سوییچ در ۷۲ ساعت ارائه شد و مورد اشتفاده سامانه ۴۰۳۰ قرار گرفت. این سوییچ ۱۰ هزار اپراتور را در هر نقطه کشور به صورت یکپارچه درآورد و گزارشاتی که استخراج می شود از طریق هوش مصنوعی تحلیل می شود.

رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی نیز در سخنانی توضیح داد: پارک‌های فناوری خراسان رضوی توانسته‌اند ۷۵ درصد روزانه الکل و مواد ضد عفونی کننده استان را تامین کنند.

در ادامه این ویدیوکنفرانس سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه هم تصریح کرد: در این پارک ۳۰۰ هسته فعال حضور دارد و و برای هزار و ۸۰۰ نفر اشتغال زایی کرده ایم.

محمد رفیعی رییس پارک علم و فناوری استان مرکزی نیز در این ویدئو کنفرانس تصریح کرد: تهیه کیت، ست ریکاوری، تولید دو هزار و ۵۰۰ گان ضد آب و ماسک N۹۵ از اقدامات موثر این پارک توسط شرکت ها است.

رییس پارک علم و فناوری استان گلستان هم دیگر شرکت کننده در این ویدئو کنفرانس در سخنانی اظهار داشت: ۴۵ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده توسط شرکت های مستقر در این پارک تولید شده است و این شرکت‌ها داروی تقویت سیستم‌ایمنی را ارائه کردند

#گردشگری #سلامت #پزشک #پرشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *