دستگاه اکسیژن سنج انگشتی در آستانه صادرات

گردشگری سلامت
قوانین جدید ایمنی جهانی برای بخش مسافرتی
ژوئن 5, 2020
گردشگری سلامت
تولید پیش‌بند تجزیه پذیر مطب
ژوئن 6, 2020

دستگاه اکسیژن سنج انگشتی در آستانه صادرات

محسن صدری رئیس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان تولید کننده پالس اکسیمتر انگشتی اظهار کرد: ۱۰ سال است که این شرکت فعالیت می‌کند که در این مدت هفت محصول دانش بنیان «های تک» به تولید رسانده است. وی با بیان اینکه در سال ۹۵ مقارن با دانش بنیان شدن این شرکت سه محصول در سبد تجهیزات پزشکی قرار گرفت که به بازار عرضه شدند، بیان کرد: یکی از پرتیراژترین محصولاتی که در این شرکت به تولید می‌رسد، پالس اکسیمتر در راستای اندازه گیری اکسیژن خون است.
وی با بیان اینکه پالس اکسیمتری که در این شرکت به تولید می‌رسد از نوع پالس اکسیمتر انگشتی است، بیان کرد: پیش از شیوع کرونا پالس اکسیمتر این شرکت به بازار وارد شده بود. صدری با تاکید بر اینکه کشور در شرایط عادی به ۵۰-۶۰ هزار پالس اکسیمتر نیاز دارد، بیان کرد: قطعاً در این شرایط بحرانی این نیاز دوتا سه برابر شده است.
وی با بیان اینکه شرکت ما تنها تولید کننده پالس اکسیمتر انگشتی است که اکنون در این شرایط وارد عرصه رفع نیاز بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و مصارف خانگی شده است، بیان کرد: ما در صدد برآمده‌ایم که تولیدات خود را در این شرایط افزایش دهیم تا کمتر نیاز به واردات صورت بگیرد.
رئیس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان تولیدکننده تجهیزات پزشکی خاطر نشان کرد: ما هم با توجه به اینکه بازار تجهیزات پزشکی داخلی را هدف قرار داده‌ایم تا نیاز به واردات نداشته باشیم تولیدات خود را افزایش دادیم به طوری که در ماه ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه پالس اکسیمتر انگشتی را تولید می‌کنیم. این افزایش ظرفیت تا دو ماه آینده به ۱۰ هزار دستگاه در ماه می‌رسد. وی افزود: ما در سال ۹۸ تولید پالس اکسیمتر را آغاز کردیم و حدود یک سال قبل از آن تست‌های بالینی در حال انجام بود از این رو توانستیم دانش فنی دستگاه را به دست بیاوریم و اکنون در زنجیره تامین محصولات مرتبط با کرونا باشیم. وی با اشاره به قیمت دستگاه نسبت به نمونه‌های خارجی گفت: این دستگاهی که طراحی کرده‌ایم نسبت به نمونه‌های خارجی از قیمت پایینی برخوردار است به طوری که حتی از نمونه چینی هم ارزان‌تر و از کیفیت بالایی برخوردار است.
وی ادامه داد: معمولاً نمونه‌های آلمانی سه چهار برابر از نمونه‌های ما گران‌تر هستند از این رو استفاده از این دستگاه می‌تواند خیلی به صرفه باشد. به گفته وی، البته که وزارت بهداشت قراردادی مبنی بر تامین دستگاه با این شرکت منعقد نکرده ولی محصولات تولیدی ما در بازار موجود است که بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و افراد می‌توانند آن را با قیمت پایین تهیه کنند. وی ادامه داد: ممکن است به زودی هیئت امنای ارزی با این شرکت برای تامین دستگاه وارد قرارداد شوند تا بخشی از نیاز کشور و وزارت بهداشت را مرتفع کنیم.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پرشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *