طراحی دستگاه ضدعفونی الکترواپتیکی ایرانی

گردشگری سلامت
نکات کرونایی برای مادران باردار
ژوئن 19, 2020
گردشگری سلامت
افراد چاق بیشتر در معرض ابتلا به کرونا
ژوئن 21, 2020

طراحی دستگاه ضدعفونی الکترواپتیکی ایرانی

محمدرضا خاتمی از مدیران شرکت دانش بنیان آشکار پرتو پویا در خصوص طراحی و تولید این محصول اظهار داشت: این شرکت در زمینه محصولات ضدعفونی فعالیت دارد، این دستگاه برای نخستین بار در نمایشگاه جهش تولید و دستاودرهای مقابله با کرونا رونمایی و عرضه شده است.
وی افزود: از این دستگاه در دنیا فقط یک مدل ساخت کشور آمریکا وجود دارد که آن نیز از نظر عملکرد نسبت به نمونه ایرانی به لحاظ مدت زمان استریل اشیا، زمان پایین تری دارد. مدیر این شرکت دانش بنیان یکی از امتیازهای بزرگ این دستگاه را این موضوع دانست که با زمان خیلی کم اجسام مورد نظر را از باکتری، ویروس، قارچ، انگل، تک یاخته و من الجمله ویروس کووید ۱۹ عاری می کند.
خاتمی گفت: این دستگاه تمام مجوزهای لازم را از سازمان انرژی اتمی و سازمان تجهیزات پزشکی دریافت کرده است و در حال اخذ مجوز استاندار اروپا برای صادرات هستیم. وی ادامه داد: این دستگاه در سه نوع با مدت زمان های متفاوت پنج ثانیه، ۵۵ ثانیه و۳ دقیقه طراحی و تولید شده است و بر اساس آن نیز قیمت آنها نیز متفاوت است.
مدیر شرکت دانش بنیان آشکار پرتو پویا با یادآوری این که دستگاه ضدعفونی کننده به صورت کپسولی و مخزنی طراحی شده است، یادآور شد: تفاوت نمونه ایران با نمونه خارجی این دستگاه، به این صورت است که مخزن آن بدون دخالت دست و حتی لمس کردن آن، به محض اینکه دست را از روی دستگاه رد کنیم، درب مخزن باز می شود و می توان وسایل مورد نیاز برای استریل را درون مخزن قرار داد وضد عفونی کرد.
خاتمی خاطرنشان کرد: با استفاده از این دستگاه می توان انواع اشیا و لوازم جانبی از جمله تلفن همراه، تبلت، ساعت مچی، کلیدها و سوئیچ ها، لوازم پزشکی و بهداشتی، تب سنج ها، ماسک، جواهرات، ماوس، لوازم اداری، ریموت کنترلرها، قاشق و چنگال و حتی پول و ماسک را ضد عفونی و دوباره استفاده کرد. وی به این درخواست مسوولان کشور افغانستان اشاره کرد که با توجه به شیوع ویروس کرونا و استفاده از ماسک، نیاز به ماسکی دارند که بتوانند آن را چهار بار شسته و استفاده کنند و افزود: ما به آنها استفاده از این دستگاه را پیشنهاد دادیم که به وسیله آن می توانند از یک ماسک حتی ۱۰ بار نیز استفاده کنند.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پرشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *