معضل بزرگ‌ ساخت شیشه واکسن کرونا

گردشگری سلامت
دستگاه ضدعفونی الکترواپتیکی ایرانی
جولای 4, 2020
گردشگری سلامت
جلوگیری از آلودگی چشم‌ها به ویروس کرونا
جولای 5, 2020

معضل بزرگ‌ ساخت شیشه واکسن کرونا

بحران کووید- ۱۹ همچنان ادامه دارد و پژوهشگران سراسر جهان سعی دارند تا واکسنی برای مقابله با این بیماری پیدا کنند. کروناویروس تاکنون میلیون‌ها نفر را مبتلا کرده و بسیاری از مبتلایان را نیز از بین برده است. در حال حاضر، بیش از ۱۴۰ واکسن در حال آزمایش هستند که بیشتر آنها در مراحل پیش‌بالینی قرار دارند. در هر حال، تولید یک واکسن ایمن و موثر فقط گام نخست به شمار می‌رود. رها شدن از این بیماری همه‌گیر، به ابداع بهترین نوع واکسن، ریختن آنها در ظرف مناسب، حمل و نقل آنها در سراسر جهان و بردن آنها برای افراد آسیب‌پذیر نیاز دارد.
از آنجا که کووید-۱۹ تقریبا همه انسان‌های روی زمین را تهدید می‌کند، میزان واکسن مورد نیاز بسیار زیاد خواهد بود و شاید بتوان این میزان را بین هفت تا ۱۵ میلیارد دوز پیش‌بینی کرد. در نظر گرفتن این موضوع ضروری است که شاید برخی از واکسن‌ها عملکرد خود را با تزریق دو دوز انجام دهند. با وجود تلاش‌های بی‌سابقه‌ای که در این مدت کوتاه رو به افزایش گذاشته، سازندگان واکسن عقیده دارند که این بزرگترین تنگنایی است که تاکنون با آن رو به رو شده‌اند. “پاسکال سوریوت”(Pascal Soriot)، مدیرعامل شرکت داروسازی “آسترازنکا” (AstraZeneca)، در مصاحبه خبری که ماه گذشته برگزار شد، گفت: چالش پیش روی ما، ساخت واکسن نیست، بلکه ویال‌های آن است. در حال حاضر در جهان، ویال کافی برای پر کردن واکسن وجود ندارد.
شرکت آسترازنکا با “دانشگاه آکسفورد”(University of Oxford)، برای ساخت واکسن کووید- ۱۹ همکاری می‌کند. این شرکت فقط یکی از شرکت‌های دارویی است که به مشکل ظروف نگهداری واکسن می‌پردازد. شرکت آلمانی “AG Schott” که یکی از تولیدکنندگان بزرگ شیشه پزشکی است نیز اخیرا در مصاحبه‌ای گفت که درخواست‌هایی از سوی سازندگان واکسن مبنی بر ساخت یک میلیارد ویال دریافت کرده که دو برابر میزان تولید آنها در سال جاری است.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پرشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *