محافظ صورت جایگزین ماسک‌های پارچه ای نیست

گردشگری سلامت
تاثیر مصرف زیره سیاه بر بیماران دیابتی
سپتامبر 4, 2020
گردشگری سلامت
استفاده از گاز ازن برای از بین بردن باکتری های زخم های مزمن
سپتامبر 5, 2020

محافظ صورت جایگزین ماسک‌های پارچه ای نیست

این تحقیق نشان می‌دهد که استفاده روزافزون از محافط ها به عنوان جایگزین ماسک صورت ممکن است در جلوگیری از گسترش کرونا مفید نباشد. منصفانه است که بگوییم ماسک های صورت در این شیوع جهانی مداوم به یکی از بحث برانگیزترین موضوعات بهداشت عمومی تبدیل شده است. تاکنون، مشخص است که استفاده از ماسک صورت در اکثر مناطق جهان توصیه می‌شود، اما آنچه مشخص نیست این است که چه نوع از پوشش‌های صورت موثرتر است.
ماسکهای جراحی و N95 عموماً برای کارکنان مراقبت های بهداشتی یا افرادی که در محیط های پر خطر هستند اختصاص داده می‌شود. ماسک های پارچه ای سه لایه اغلب برای زندگی روزمره برای اکثر افراد پیشنهاد می‌شود. با این حال، بسیاری از پوشش های صورت دیگر در حال استفاده است. سیدهارتا ورنا، یکی از نویسندگان این مطالعه جدید، می‌گوید: روند رو به افزایش کرونا، به خاطر افرادی است که محافظ های پلاستیکی را به جای ماسک های معمولی پارچه‌ای یا جراحی استفاده می‌کنند.

این مطالعه جدید از روشی به نام تجسم جریان برای مدل سازی، تأثیر پوشش های مختلف صورت بر گسترش قطرات استفاده کرده است. تمرکز اصلی این تحقیق بررسی دو پوشش صورت(ماسک ها و محافظ‌ها) می‌باشد. نکته مهم این است که این نوع مطالعات تجسم قطرات به طور مستقیم با انتقال کرونا در سناریوهای با دنیای واقعی ارتباط ندارند. این مطالعات به سادگی جریان قطرات را در اطراف پوشش های مختلف صورت در محیط های آزمایشگاهی مدلسازی می‌کنند. با گفتن این موارد، اگر کسی بخواهد از روکش صورت استفاده کند تا هم از خود در معرض آلودگی های محیطی محافظت کند و هم از دیگران در برابر قطرات بزاق محافظت کند، یافته‌ها هنوز مبهم هستند.
منهار دهناک، یکی از نویسندگان این مطالعه، خاطرنشان می‌کند که محافظ های صورت اجازه می دهد تا یک قطره از ذرات معلق در هوا به راحتی در اطراف کناره ها و پایین روبرو پخش شود.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *