درگیر شدن کبد عارضه جدید کرونا

گردشگری سلامت
اولین دستگاه ام آر آی قابل حمل در جهان
سپتامبر 14, 2020
گردشگری سلامت
تشخیص افسردگی از طریق نوسانات ضربان قلب
سپتامبر 15, 2020

درگیر شدن کبد عارضه جدید کرونا

هرچند علائم کرونا در افراد مختلف، متفاوت است، اما این ویروس می‌تواند ارگان های مختلف بدن را درگیر کند. محمد امانی، فوق تخصص بیماری های گوارشی و کبد با اشاره به اینکه از ارگان های مهمی که در برخی مبتلایان به کرونا درگیر می شود ،کبد است، افزود: کبد می‌تواند در کنار ریه، سیستم گوارش و سایر ارگان ها درگیر باشد یا حتی این عضو مهم بدن به تنهایی درگیر شود و افراد دچار عوارض کبدی شوند.
وی، علائم گوارشی مانند درد شکم، تهوع، استفراغ و اسهال را در بیماران کرونا شایع دانست و گفت: در برخی مواقع علایم عوارض کبد به صورت بالارفتن آنزیم‌های کبدی یا حتی مواردی مانند زردی یا نارسایی کبدی بروز پیدا می‌کند که می‌تواند به دلیل درگیری مستقیم سلول های کبدی با ویروس کرونا باشد. امانی ادامه داد: کرونا مانند سایر ویروس ها نظیر مونونوکلئوز عفونی، سایتومگالو ویروس و ویروس های هپاتیتی می‌تواند در کنار علائم عمومی مانند خستگی، بیحالی، درد بدن، تب و لرز سبب ایجاد آسیب و التهاب در کبد شوند.
فوق تخصص بیماری های گوارش و کبد، بهبود کیفیت زندگی، تغذیه مناسب، تحرک و ورزش را از مهمترین عوامل درمان بیماری هایی مانند چاقی و کبد، دانست و افزود: این موارد می تواند به بهبود شرایط ایمنی و سلامت عمومی فرد کمک کند و نیز در مقابل بیماری های مهلک همچون کرونا اثرات مفیدی داشته باشد. وی با اشاره به اینکه برخی از داروها هم می تواند عوارضی روی کبد ایجاد کند، گفت: وجود بیماری های زمینه ای در کبد مثل انواع هپاتیت های مزمن C و B و التهاب ناشی از مصرف الکل یا کبد چرب هم می‌تواند زمینه ساز درگیری بیشتر کبد و حتی مرگ و میر بیشتر شود.

#گردشگری #سلامت #پزشک #پزشکی #دندانپزشک #دکتر #گردشگری_سلامت #توریست #چشم_پزشک #پرستار #بین_الملل #ویروس #درمان #گردشگری_پزشکی #توریست #توریست_سلامت #توریسم #توریسم_سلامت #دکتر #کرونا #کوید_19 #بهداشت #Tourism #health_tourism #medical_tourism #Medical #doctor #coronavirus #Covid_19 #Health

mjs
mjs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *